17. listopadu odhalí na schodech liberecké radnice nový památník. A křtu se dočká kniha „Liberec 89, sametová revoluce“

Odhalení památníku výročí roku 1989 na schodech liberecké radnice bude jedním z pilířů oslav třiceti let svobody. Publikum se ovšem dočká také například křtu nové knihy „Liberec 89, sametová revoluce“.


Foto: 2 x město Liberec

Na náměstí Dr. E. Beneše před radnicí je již instalovaná výstava velkoformátových fotografií ve tvaru písmene V. Instalaci připravil spolek G300 se studenty Střední školy Kateřinky. Výstava ke 30. výročí listopadu 1989 potrvá do 19. 11. 2019.

„V pátek 15. listopadu od 17 hodin pak na instalaci naváže v Malé výstavní síni Liberec vernisáž fotografií Milana Drahoňovského z koncertu Karla Kryla 6. prosince 1989 v tehdejším pavilonu A, včetně zpěvákových vlastních výtvarných děl, linorytů,“ doplnila mluvčí liberecké radnice Jana Kodymová.

Hlavní oslavy se podle ní odehrají v neděli 17. listopadu. „Začneme pietním aktem v 10 hodin u Pomníku obětem okupace 1968 na nám. Dr. E. Beneše, s proslovy řečníků a kulturním vystoupením. Následuje slavnostní odhalení památníku výročí roku 1989 na schodech liberecké radnice,“ dodala Kodymová.

V 17 hodin 11 minut pak v Divadle F. X. Šaldy zahájí komponovaný pořad s písněmi a autentickými dokumenty. Pořad nese název 17 ZASTAVENÍ LISTOPADU a jeho součástí je křest knihy „Liberec 89, sametová revoluce“.

„Pořad v divadle není určen veřejnosti. Bude však v přímém přenosu vysílán na velkoplošné obrazovce umístěné na náměstí Dr. E. Beneše u radnice,“ upozornila mluvčí.

♥ Chci podpořit Liberecké Zprávy!
Bezpečné platby pro nás zajišťuje Gopay.cz

Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE