Přes 339 000 čtenářů za jediný měsíc. Rekordní prosinec završil první rok existence Libereckých Zpráv. Děkujeme!

Milí čtenáři, rádi bychom Vám vřele poděkovali. Prosinec potvrdil prudce rostoucí zájem o Liberecké Zprávy. Co do návštěvnosti byl opět rekordní. Během posledního měsíce roku navštívilo Liberecké Zprávy přes 339 000 čtenářů. Pro představu. Je to zhruba stejný počet uživatelů, který v listopadu, v měsíci, z něhož jsou zatím poslední čísla, vyhledával celostátní portály jako Flowee, Annonce nebo Epocha Plus. A přibližně o 100 000 čtenářů více, než kolik jich měsíčně přichází například na celostátní portály typu 21. století.


Ilustrace: PxHere

Závěr roku existence Libereckých Zpráv tedy přinesl dramatický nárůst čtenosti. Obecně, od začátku ledna do dnešního dne přišlo na portál podle měření GA přes 1,2 milionu čtenářů, kteří navštívili bezmála 2 350 000 stránek.

Nejpopulárnějším textem uplynulého roku je rozhovor: Kvůli bytové krizi se z Liberce odstěhovali do saské Žitavy. „Jsou tu lepší potraviny, fajn lidé a dům jsme koupili za milion a půl. Už tady asi zůstaneme,“ shodují se manželé, který jsme publikovali v srpnu. K dnešnímu dni si ho přečetlo téměř 244 000 čtenářů.

Díky spolupráci s portálem Seznam.cz se některé naše články několikrát do měsíce objevují i na homepage této nejnavštěvovanější stránky českého internetu. Dostávají se díky tomu nejen ke čtenářům v Libereckém kraji, ale k publiku celé České republiky.

Zatímco v lednu 2019, kdy LibereckeZpravy.cz odstartovaly, o ně projevilo zájem zhruba 40 tisíc aktivních uživatelů, ve druhé třetině roku, konkrétně v květnu, už zaujaly přes 140 tisíc lidí. Další výrazný nárůst čtenářského zájmu pak přišel v létě. V srpnu jsme poprvé překročili hranici 300 tisíc uživatelů za měsíc. Zatím poslední rekordní zájem Vás, čtenářů, jsme pak zaznamenali v prosinci, kdy portál LibereckeZpravy.cz navštívilo téměř 339 tisíc uživatelů (data změřená k 29.12. 2019 - pozn.red.).

Přehled o vývoji čtenosti Libereckých Zpráv za leden, květen a srpen 2019. Zdroj: GA


Přehled o čtenosti za PROSINEC 2019. Zdroj: GA

V roce 2020 chceme dát více redakčního prostoru politice, klimatu, glosám a komentářům, osobnostem, modernímu byznysu, architektuře a urbanismu, ale také designovým tvůrcům, umělcům, obecně hlubinným rozhovorům i inspirativním příběhům. „Pěnu dní naopak upozadíme, a to i díky nové grafické podobě Libereckých Zpráv, na níž nyní pracujeme. Články o banální kriminalitě, polobulvární zvěsti a tzv. klikačky, tedy obsah zacílený čistě na negativní emoce, přestaneme již zcela striktně publikovat.
Chceme to jak my, tak, jak se ukazuje, také Vy.

Současně se ve spolupráci s novým externím kolegou, zkušeným obchodníkem s maximální erudicí v on-line prostoru, začneme intenzivně věnovat byznysové stránce věci. V končícím roce jsme totiž obchod podcenili, a to tak, že to pro Liberecké Zprávy bylo téměř fatální. Jak jsme zjistili, extrémní čísla čtenosti automaticky neznamenají adekvátní inzertní finanční zisky. Zároveň jsme otevření i vstupu případného investora, který by měl chuť podpořit seriozní žurnalistiku. V případě, že se takový objeví, budeme o tom transparentně informovat a trvat na nastavení takových pravidel, aby byla jednoznačně zachována svoboda a nezávislost redakčního obsahu, které jsou pro nás v současné, pro média nelehké, době zásadní prioritou.

Poděkování patří nejen Vám, čtenářům, ale i obchodním partnerům, kteří nám důvěřovali a vsadili na spolupráci s námi v prvním roce existence. A těší nás, že data o čtenosti a zájmu o portál LibereckeZpravy.cz ukazují, že jejich rozhodnutí bylo správné.

Vážíme si toho a věříme, že nám všichni zachováte svou přízeň i v roce 2020, do něhož Vám přejeme hlavně hodně zdraví a štěstí.

Jan Stránský, Tomáš Tesař, vydavatelé Libereckých Zpráv

♥ Chci podpořit Liberecké Zprávy!
Bezpečné platby pro nás zajišťuje Gopay.cz

Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE