Běžecké stopy v Jizerských horách upravují zatím jen skútry, rolby kvůli nedostatku sněhu stojí

Běžecké tratě v Jizerských horách je možné upravovat zatím jen skútrem. Kvůli nedostatku sněhu rolby zůstávají i nadále stát. Prozatím ale vyrazily do terénu alespoň menší stroje se stopovacím zařízením, uvedla na svých internetových stránkách Jizerská obecně prospěšná společnost, která téměř 200 kilometrů běžeckých stop v Jizerských horách upravuje.


Foto: Jizerská o.p.s.

Skútry vyjely z Bedřichova k Nové louce, na Hřebínek, Točnu, přes Bílé Buky na Kristiánov, Rozmezí, Knajpu a po Kasárenské cestě a Promenádní cestě na Mořinu. Odtud se poté vrací po Knížecí a Kasárenské cestě na Knajpu, Rozmezí, Kristiánov a Novou louku zpátky do Bedřichova.

Mrazivé počasí umožnilo spustit i zasněžování v horských střediscích. Podle informací ze společnosti SKI Bižu, která provozuje největší střediska v Jizerských horách, se lyžuje nejen na Severáku v Hraběticích, ale rozjela se i lanovka a vlek na Tanvaldském Špičáku. Na sjezdovkách je tam až 40 centimetrů převážně technického sněhu. Provoz je zatím omezený, lyžuje se na zhruba 1,5 kilometru sjezdovek, další necelý kilometr tratí je v provozu na Severáku.

Skiarena Jizerky upravuje v zimní sezoně téměř 17 kilometrů sjezdovek v Bedřichově, na Severáku a Tanvaldském Špičáku. Zcela mimo provoz jsou zatím kvůli nedostatku sněhu sjezdovky na Maliníku v Bedřichově. Jezdí se proto za ceny vedlejší sezony. V provozu je v Jizerských horách také areál Desná - Černá Říčka. V Libereckém kraji se lyžuje také v západní části Krkonoš v Harrachově, Rokytnici nad Jizerou, Vítkovicích a Benecku.


Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE