Bezmála 200 000 unikátních návštěv. Liberecké Zprávy v květnu rekordní. Děkujeme!

Milí čtenáři, květen se stane měsícem, kdy návštěvnost webu Liberecké Zprávy a čtenost našich článků dosáhne rekordní hranice. Hranice, o níž jsme se na startu našeho projektu před pěti měsíci domnívali, že jí horko těžko dosáhneme za pět let.


 

Foto: Tomáš Tesař

S posledním květnovým dnem se portál Liberecké Zprávy přiblíží hranici 200 000 unikátních návštěv za měsíc. Již nyní si čtenáři Libereckých Zpráv během května otevřeli více než 230 000 stránek.

Podíváme-li se na strukturu publika Libereckých Zpráv podrobněji, zjistíme, že se oproti lednu, kdy jsme začínali, poměrně zásadně změnily čtenářské návyky. Zatímco na začátku roku 80% publika četlo naše články na mobilních telefonech, nyní je podíl mobilů a notebooků, případně stolních počítačů, vyrovnaný na 47%. Zbylých šest procent patří tabletům.

Co se nemění, je genderové rozložení čtenářů Libereckých Zpráv. 46% tvoří ženy, 54% muži.

Zůstává i věková struktura. Nejvíc čtenářů mají Liberecké Zprávy mezi ekonomicky aktivními lidmi, a sice ve věkové skupině 25 až 34 let. Tato skupina je velmi těsně následovaná lidmi ještě mladšími - 18 až 24 let. Třetí nejrozsáhlejší věkovou skupinu tvoří čtenáři mezi 35 a 44 roky.

Mezi aktivitami, jimž se čtenáři Libereckých Zpráv nejraději věnují, vede rekreační sport. Především běh a cyklistika. V závěsu je skupina čtenářů, jimž jsou nejbližší moderní technologie - zajímají se o počítače, mobilní telefony, obecně o novinky na trhu s elektronikou. Do podobně velkých čtenářských skupin jsou pak rozděleni lidé, které zajímá gastronomie a cestování.

Vážení čtenáři, děkujeme Vám za přízeň!

Jan Stránský
Tomáš Tesař
vydavatelé

♥ Chci podpořit Liberecké Zprávy!
Bezpečné platby pro nás zajišťuje Gopay.cz

Celkem
Sdílení