Český fotbalový reprezentant, bývalý hráč Liberce, Josef Šural zemřel po nehodě minibusu

Český fotbalový reprezentant, bývalý hráč Liberce, Josef Šural zemřel v Turecku po nehodě minibusu, kterým se s dalšími hráči Alanyasporu vracel z nedělního ligového utkání na hřišti Kayserisporu. Osmadvacetiletý útočník podlehl zraněním v nemocnici, kam bylo převezeno i šest jeho spoluhráčů. Pro média zprávu potvrdil předseda klubu Hasan Cavusoglu. "Ztratili jsme syna, je nám to strašně líto. Ostatní hráči jsou v pořádku, ale Josef utrpěl zranění hlavy a řadu dalších poranění. Musel na operaci, ale už ho nedokázali zachránit," uvedl funkcionář.


Pro média zprávu potvrdil předseda klubu Hasan Cavusoglu. "Ztratili jsme syna, je nám to strašně líto. Ostatní hráči jsou v pořádku, ale Josef utrpěl zranění hlavy a řadu dalších poranění. Musel na operaci, ale už ho nedokázali zachránit," uvedl funkcionář.

Podle Cavsusoglua nehodu způsobil řidič minibusu s fotbalisty, který za volantem usnul. "Podle informací, které jsem dostal od policie, byli ve voze dva řidiči a zatímco jeden spal, druhý usnul za volantem. Oba teď čeká výslech na policii," citoval šéfa Alanyasporu deník Hürriyet.

"Jsme hluboce zasaženi tragickou zprávou o smrti našeho kamaráda a bývalého kapitána Josefa Šurala. Jeho rodině vyjadřujeme upřímnou soustrast. Šury, nikdy na tebe nezapomeneme," uvedla na twitteru Sparta, odkud Šural do Alanyasporu letos v lednu přestoupil.

"Černý den pro český fotbal. Při tragické dopravní nehodě v Turecku zemřel bývalý hráč Brna, Liberce a Sparty Josef Šural. Rodině a blízkým vyjadřujeme upřímnou soustrast," uvedl twitterový účet české ligy, ve které Šural odehrál 217 zápasů a dal 52 branek.

Šural v minulosti nastupoval také ze Brno a Liberec, se kterým v roce 2012 získal ligový titul a o tři roky později triumfoval i v českém poháru. Za reprezentaci nastoupil k 20 utkáním a dal jeden gól.


Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE