Dali auta do bazaru, miliony za jejich prodej nikdy neviděli

Policejní vyšetřovatel zahájil trestní stíhání provozovatele autobazaru, který majitelům aut vzatých do komisního prodeje neuhradil smluvené finanční částky. Poškozeným způsobil předběžně škodu za více jak tři miliony korun. 


„Komisař z Oddělení hospodářské kriminality v Jablonci zahájil trestní stíhání 45letého muže jako obviněného ze spáchání zločinu zpronevěra a přečinu podvod, kterých se dopustil jako provozovatel jednoho z autobazarů na Jablonecku v době od listopadu 2017 do podzimu loňského roku,” upřesnila policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

Tehdy převzal na základě smlouvy jako provozovatel autobazaru do komisního prodeje 17 vozidel. Majitelům ovšem dodnes za jejich prodej nezaplatil. „Obviněný dále uzavřel leasingové smlouvy na tři vozidla, ale tato v rozporu se skutečným vlastnickým právem dosud nezjištěným způsobem zcizil a u dvou z nich zaplatil pouze tři leasingové splátky, u třetího pak pouze jednu.  Dále obviněný na základě smlouvy o prodeji vozidla pro invalidního občana obdržel poskytnutý příspěvek z Úřadu práce ve výši 200 000 korun. Přesto, že byl s budoucím invalidním majitelem domluven dle jeho specifikace na pořízení vozidla, toto mu nikdy nepředal a zaslaný příspěvek na jeho koupi dosud úřadu nevrátil. Tímto jednáním způsobil celkovou škodu předběžně za více jak tři miliony korun,” vypočítala mluvčí.

Obviněný podle ní navíc prodal jedné ženě VW Sharan za částku 260 tisíc. Žena mu zaplatila na místě, když jí přesvědčil, že je vlastníkem auta. „Nicméně při snaze vozidlo zaregistrovat a přepsat na sebe zjistila, že vůz je ve vlastnictví leasingové společnosti. Tím jí obviněný uvedl v omyl a způsobil škodu ve výši 260 000 korun,” dodala Sochorová

Muži v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na osm let.

♥ Chci podpořit Liberecké Zprávy!
Bezpečné platby pro nás zajišťuje Gopay.cz

Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE