Dálnice u Turnova slouží jako objízdná trasa, je bez poplatku

Bez dálniční známky je možné ode dneška jezdit po čtyřproudé silnici D10 mezi Turnovem a Březinou. Důvodem je dnes ráno zahájená rekonstrukce Nádražní ulice v Turnově a navazující silnice II/610 z Turnova až na hranici se Středočeským krajem. Dálnice slouží jako jedna z objízdných tras.


„V průběhu stavby nebude potřeba dálniční známky v úseku mezi Turnovem a odbočkou na Březinu," řekl dnes starosta Turnova Tomáš Hocke (Nezávislý blok).

Práce na rekonstrukci osmikilometrového úseku silnice druhé třídy za víc než 205 milionů korun potrvají dva roky. Akce je největším společným projektem v Libereckém kraji. Vedle kraje a Turnova se do ní zapojí také Přepeře, Příšovice, Svijany a Ohrazenice. „Všechny chci vyzvat k trpělivosti, protože té bude potřeba obrovský kotel," uvedl starosta.

Nádražní ulice patří mezi dopravně nejvíce zatížené silnice ve čtrnáctitisícovém městě. Uzavřená je ode dneška od hotelu Beneš do Ohrazenic k prvnímu sjezdu na silnici 10. „Stavební mechanismy by měly postupovat od hotelu Beneš zhruba ve třech etapách k Ohrazenicím," uvedl starosta. Letos by měly práce trvat až do konce roku, přes zimu bude ulice provizorně průjezdná.

Nejnáročnější podle starosty budou práce pod železničním viaduktem, který spojuje Nádražní a Přepeřskou ulici. „To je složité dílo, Máme tam dva odlehčovací objekty kanalizace, do toho je zatrubněný Odolenovický potok, do toho prohlubujeme prostor pod viaduktem, to znamená dojde k odhalení základových konstrukcí mostu. Pak se tam překládá plynovod a v určité chvíli tam bude muset docházet k čerpání splaškových vod než se dodělá kanalizace směrem o Odolenovickému potoku," uvedl Hocke.

Kvůli dopravním omezením a změnám v autobusové dopravě vytvořilo město na svém webu speciální odkaz k této stavbě. Místo je také pod zvýšeným dohledem strážníků. „Budeme ho monitorovat týden až 14 dnů a pak při každé změně, jak se bude stavba posouvat," řekl velitel turnovských strážníků Luboš Trucka.


Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE