Defibrilátory budou zachraňovat životy i na Ještědu

Také na Ještědu začnou zachraňovat lidské životy externí defibrilátory. Záchranáři, policisté a hasiči totiž dostanou další. Kraj za ně zaplatil téměř 3 miliony korun. Nové automatizované externí defibrilátory (AED) přibudou i na místech nejnavštěvovanějších památek v Libereckém kraji.


„Projekt je výrazně úspěšný. Jsem rád, že se externí defibrilátory objeví i v dalších lokalitách. Brzy budou k dispozici například i na Ještědu. V současné době pořádáme odborná školení, která záchranářům, policistům a hasičům pomohou osvojit si důležité postupy při práci s externími defibrilátory pro záchranu lidského života,“ uvedl náměstek hejtmana pro resort zdravotnictví Přemysl Sobotka (ODS). Nové defibrilátory kraj zaplatí z krizového fondu, což již v listopadu schválila rada a zastupitelstvo kraje. Včerejší schůze členů krajské rady jen potvrdila přímý transfer příspěvkové organizaci.

Foto: IZS Liberecký kraj

„Bezmála tři miliony korun půjdou nejen na nákup defibrilátorů pro významné lokality v kraji, ale i na druhou etapu rozšíření již existující sítě odborně vyškolených členů a příslušníků jednotek požární ochrany, policie a hasičů,“ dodal mluvčí kraje Filip Trdla.

„Z Krizového fondu Libereckého kraje byla již v roce 2016 financována první etapa výše uvedeného projektu více než dvěma miliony korun,“ podotknul Sobotka. Na nákup automatických externích defibrilátorů a souvisejících výcvikových pomůcek a materiálu byla tehdy z rozpočtu vyčleněna částka 2 052 000,- korun.

♥ Chci podpořit Liberecké Zprávy!
Bezpečné platby pro nás zajišťuje Gopay.cz

Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE