Do Liberce vstupují fastfoodoví giganti. Burger King i Pizza Hut mají velké ambice

Značně sebevědomě vstupují na liberecký gastronomický trh dvě nadnárodní obří firmy - Burger King a Pizza Hut. Obě restaurace se usídlí v libereckém Foru. V úspěch věří tak silně, že například Burger King už plánuje v Liberci otevření minimálně jedné další pobočky. Na rozdíl od té ve Foru, by mělo jít o drive-thru podnik.


Pizza Hut hodlá i v Liberci sázet na svůj hit, pizzu Grande Pepperoni. Ilustrační foto:Px Here

„Otevřeme během letních měsíců spolu s renovovaným food courtem obchodního centra,“ říká Daniel Ryška, ředitel Burger Kingu pro Českou republiku a Slovensko.

Připomeňme, že právě ve Foru už Burger King restauraci měl, a to přímo naproti KFC, jež sídlí v Paláci Dunaj. V Liberci ale dlouho nevydržel a pobočku firma zavřela. Nyní se vrací a netají se smělými plány. „Ambice máme v Liberci velké. Pokud bude restaurace ve Foru naplňovat naše předpoklady, rádi bychom v Liberci otevřeli minimálně jednu další restauraci typu Drive-Thru,“ dodal Ryška.

Firma v začátku zaměstná zhruba 30 zaměstnanců na různé typy úvazků.

Burger King plánuje i rozvoz

Pizza Hut, jež bude rovněž sídlit v jídelním prostoru Fora, zaměstná přibližně patnáct lidí. „Zákazníkům budeme připravovat čerstvou pizzu přímo před jejich očima do 5 minut, kterou si mohou vychutnat na místě. Samozřejmě si mohou pizzu objednat i s sebou,“ uvedla za Pizza Hut Romana Pistulková. Přesný termín otevření zatím Pizza Hut ještě nemá.

Obě firmy hodlají sázet na tradiční hity ze své nabídky. U Burger Kingu půjde o burger Whopper. V případě Pizza Hut mají zákazníci v největší oblibě pizzu Grande Pepperoni a sýrové okraje. Rozvoz zatím Pizza Hut neplánuje, Burger King s ním počítá. „Rozvoz domů určitě plánujeme. Chtěli bychom ho spustit ještě v letošním roce, spolu s našimi partnery z Dáme Jídlo,“ potvrdil šéf Burger Kingu pro Českou republiku. Při otevření pobočky pak plánuje pro prvních 300 zákazníků Whopper zdarma.

Na dotaz, zda vnímají, že v Liberci jsou průměrné mzdy o deset tisíc korun nižší než v Praze, a zda tomuto faktu v regionech přizpůsobují cenovou politiku, odpověděla Romana Pistulková za Pizza Hut, že cenová strategie pro lokality mimo Prahu není ještě finální. Ryška z Burger Kingu podotknul: „Určitě rozdíly vnímáme a přizpůsobujeme tomu jak ceny, tak naše speciální nabídky.“

Liberecký ekonom: Firmy se nebojí riskovat

Liberecký ekonom, vysokoškolský učitel a nyní i poslanec za ANO Ivan Jáč míní, že tak masivní vstup na liberecký trh - dodejme, že ve Foru bude nově i kavárna Starbucks - svědčí o sebevědomí těchto firem. „Mají chuť expandovat a současně se nebojí riskovat. U těchto velkých podniků je důležité i to, že pokud se jim třeba v Liberci nebude zpočátku úplně dařit, mohou případné nedostatečné tržby sanovat z vyšších zisků jiných restaurací,“ míní Jáč.

Že by měly firmy problém ve Foru najít dostatek zákazníků, si Jáč nemyslí. A to přesto, že v přízemí nákupního paláce nedávno otevřel svou restauraci řetězec McDonald's. „Dokonce bych řekl, že právě tento typ restaurací ve stávajícím food courtu Fora trošku chyběl.“

Má podle něj vliv na příchod gastronomických gigantů fakt, že v Liberci za posledních pět let, podobně jako v celé zemi, poměrně výrazně stoupla průměrná mzda? „Liberecký nárůst se nijak zvlášť nevymyká celostátnímu průměru. Ale firmy to mají jistě dobře spočítané. Navíc spotřeba libereckých domácností je dejme tomu v posledních dvou letech optimistická, čehož si v Burger Kingu i v Pizza Hut určitě velmi pečlivě všímají,“ uzavírá Jáč.

♥ Chci podpořit Liberecké Zprávy!
Bezpečné platby pro nás zajišťuje Gopay.cz

Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE