Do skibusů nesměli lyžaři v přezkáčích. Po kritice už je přepravce do autobusů bere

„Skibus, který nechce vozit lyžaře. Dnes jsem byl seznámen s novinkou, že bedřichovským skibusem nesmím jezdit v botách na běžky. Protože jsem se ale potřeboval dostat dolů, vyzul jsem se do ponožek. Až do tohoto momentu byl skibus prima nápad.“ Tak zní jedna ze stížností na fungování skibusů ČSAD Liberec. Ještě rozhořčenější byli sjezdaři, které v přezkáčích do autobusů řidiči odmítali vůbec pustit. Po kritice teď ČSAD Liberec pouští do skibusů lyžaře v jakékoliv obuvi. Současně hledá cesty, jak zajistit jejich bezpečnost. A také, jak to udělat, aby těžké boty neničily podlahy vozů.


Foto: IDOL

„Po stížnostech jsme se rozhodli, že do skibusů začneme pouštět lidi v jakékoliv obuvi,“ řekl dnes Libereckým Zprávám provozní ředitel ČSAD Liberec Martin Liška. Dodal, že lyžaři tak činí na vlastní nebezpečí. „Víte, nastupování a vystupování v přezkáčích může být velmi nebezpečné. Boty určené k lyžování kloužou nejen na schůdcích, ale i za jízdy v autobuse. Neradi bychom se dočkali situace, kdy bude muset řidič autobusu prudce zabrzdit, člověku v přezkáčích podjedou nohy a zraní se,“ dodal.

Lyžaři se na sociální síti dohadovali, proč je do autobusů nechtějí pouštět. „Bylo mi na jejich lince vysvětleno, že dva dny zpět byly v buse nalezeny čmouhy od lyžáků a tímto vstoupilo pravidlo v platnost,“ napsal jeden z běžkařů.

Martin Liška potvrzuje, že i toto byl důvod. „Nemáme speciální skibusy, jako některé jiné kraje. Jde o běžné autobusy, které v týdnu jezdí na různých linkách, a o víkendu se z nich stanou autobusy pro lyžaře, aniž by ovšem logicky měly jakékoliv potřebné vybavení. A je faktem, že lyžařská obuv, speciálně přezkáče, podlahy autobusů ničí,“ dodal Liška. ČSAD Liberec proto podle něj hledá řešení, jak jednoduše a rychle zajistit pro víkendové lyžařské autobusy ochranu. „Cest může být více, uvažujeme například o gumových rohožích na schody i do interiéru vozu,“ podotknul.

Jak dodal, problémy ve skibusech by už nyní lyžaři neměli mít. „Sám jsem si to ověřil. V běžeckých botách a s lyžemi, které byly čisté, a ani nebyly ve vaku, jsem byl bez problému odbaven,“ uzavírá Liška.

♥ Chci podpořit Liberecké Zprávy!
Bezpečné platby pro nás zajišťuje Gopay.cz

Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE