Dopravu v Libereckém kraji zkomplikují velké silniční stavby

Dopravu v Libereckém kraji zkomplikují letos velké silniční stavby. Největší bude připravovaná modernizace mimoúrovňové křižovatky Rádelský Mlýn na hlavním tahu z Liberce na Prahu. Práce na projektu za 400 milionů korun začaly už před zimou kácením stromů, samotná stavba začne na konci března a potrvá dva roky, řekl dnes vedoucí odboru dopravy Libereckého kraje Jan Čáp. Pracovat se bude i na průtahu Libercem nebo na přemostění Jizery v Turnově.


Ilustrační foto: Jan Stránský

Křižovatka Rádelský Mlýn je v původním provedení z roku 1973, kdy šlo o křížení silnice I. třídy se silnicí II. třídy. Význam obou silnic se ale od té doby výrazně změnil. Křižovatka je součástí mezinárodní silnice E442. Úpravu nutně potřebuje, v minulosti se na ní nebo v její blízkosti stalo několik smrtelných nehod.

„Bude zvětšen oblouk na hlavní trase Liberec - Turnov, upraveny budou všechny směrové větve k plynulejší a bezpečnější jízdě,“ popsala již dříve rozsah prací Nina Ledvinová, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), které je investorem.

„Už teď je jasné, že se nebude možné ve směru jak od Liberce, tak od Hodkovic nad Mohelkou napojit na silnici I/65 na Rychnov u Jablonce a Jablonec,“ řekl Čáp.

Pokračovat ale budou podle něj i práce na rekonstrukci mostu přes Jizeru na silnici I/35 v Turnově. Pokud to počasí dovolí, měly by tam práce na druhé půlce mostu začít na počátku března a doprava tam bude stejně jako loni svedena do protisměru.

Rekonstruovat se bude také most na silnici 35 v Liberci u Makra a pokračovat budou opravy povrchů a mostů na stejné silnici od Liberce na Chrastavu.

Velké akce připravil i Liberecký kraj. K největším bude patřit dlouho plánovaná rekonstrukce silnice druhé třídy z Mimoně na Českolipsku na Mnichovo Hradiště za zhruba 190 milionů korun. Součástí projektu jsou rekonstrukce dvou mostů a propustků, přeložky inženýrských sítí nebo přestavba rozlehlé křižovatky v centru Kuřívod.

„Kraj na stavbu získal 157 milionů z evropských fondů,“ řekl náměstek hejtmana Jan Sviták (Starostové pro Liberecký kraj).

Pokračovat bude rekonstrukce silnice 610 z Turnova na hranici se Středočeským krajem. Začne stavba obchvatu Zákup nebo rekonstrukce silnice z Podbozkova do Cimbálu na Semilsku.


Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE