Dopravu z Liberce na Turnov u Rádelského Mlýna omezí kácení. Jde o přípravy na stavbu mimoúrovňové křižovatky

Kácení stromů omezí v příštím týdnu dopravu na čtyřproudé silnici 35 z Liberce na Turnov. Je součástí přípravných prací na rekonstrukci mimoúrovňové křižovatky se silnicí 65 na Jablonec nad Nisou u Rádelského Mlýna. Stavební práce by tam měly začít na jaře. Náklady stavby odhadli projektanti na téměř 400 milionů korun bez DPH. Ředitelství silnic a dálnic (ČR) v současné době vybírá dodavatele.


Takto má vypadat nová křižovatka propojující Liberec, Jablonec a Turnov.

Křižovatka je v původním provedení z roku 1973, kdy šlo o křížení silnice I. třídy se silnicí II. třídy. Její význam se ale od té doby výrazně změnil, dnes je součástí mezinárodní silnice E442. Úpravu nutně potřebuje, v minulosti se na ní nebo v její blízkosti stalo několik smrtelných nehod.

„V rámci přestavby bude zvětšen oblouk na hlavní trase Liberec - Turnov, upraveny budou všechny směrové větve k plynulejší a bezpečnější jízdě. Součástí jsou opěrné i zárubní zdi, armované svahy, úprava odvodnění křižovatky a úprava části dnešní cyklostezky," popsala již dříve rozsah prací mluvčí ŘSD Nina Ledvinová.

Kvůli přípravě stavby je kolem silnice nutné vykácet dřeviny, doprava proto bude od pondělí 11. listopadu do pátku 15. listopadu omezena. Od pondělí do středy bude vždy od 08:00 do 16:00 uzavřen sjezd na silnici 65 ve směru od Liberce a nájezd na silnici 35 od Rychnova u Jablonce nad Nisou na Turnov. Ve čtvrtek a v pátek neprojedou řidiči pravým jízdním pruhem silnice 35 ve směru na Liberec. „Sjezd ze silnice 35 od Turnova na Rychnov bude v průběhu kácení otevřený," řekl vedoucí krajského odboru dopravy Jan Čáp.

Rekonstrukce křižovatky bude v příštím roce největší akcí ŘSD v Libereckém kraji. Naplánována je na dva roky. „Základní myšlenkou rekonstrukce je zvýšit bezpečnost a odbourat tam křížení, kde vznikaly dopravní nehody. Ze stávající mimoúrovňové křižovatky dvouúrovňové se stane třípatrová mimoúrovňová křižovatka tak, aby se zamezilo střetům," řekl Čáp. Klíčový bude podle něj nový nájezd na dálnici od Rychnova směrem na Liberec, zlepší se i odbočení od Liberce na Jablonec. Největší dopravní omezení kvůli stavbě se podle něj dají čekat v příštím roce.


Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE