Falešné vstupenky na Hejnické slavnosti asi lidé vyházeli

Několik set falešných vstupenek kolovalo mezi lidmi na dnešní placenou část Hejnických slavností. Organizátoři městské akce se rozhodli držitele neplatných lístků nevpustit, žádný incident se ale v průběhu dne nestal. „Nemáme nic hlášeno, řekla mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová. Klidný průběh akce potvrdil i starosta Jaroslav Demčák. Do 19:00 podle něj nepřišel nikdo, kdo by se pokusil na falešnou vstupenku dostat do areálu s hudebním festivalem. „Je možné, že si to lidé mezi sebou řekli a vyházeli je, nebo je od nich zpátky vykoupil ten, kdo jim je prodal," uvedl Demčák. Podle něj je ale možné, že někdo s neplatnou vstupenkou se může objevit ještě v průběhu večera.


Foto: Hejnické slavnosti

Starosta již dříve uvedl, že mohlo být vyrobeno až 1000 falešných vstupenek a prodat se z nich mohlo asi 200. Poznat se daly podle číslování, falešné začínají trojčíslím 046. Falzifikáty se prodávaly za 100 až 150 korun, platný lístek stál 300 korun.

Slavnosti v třítisícovém městě z podhůří Jizerských hor jsou dvoudenní. Placený je jen dnešní zábavný a hudební program s koncertem skupiny Mandrage či vystoupením zpěváka Sebastiana. Kolik lidí festival sledovalo, budou podle starosty vědět až v příštích dnech. Mnohem více lidí ale dnes přišlo na bezplatně přístupnou část programu, do které patřily kolotočářské atrakce, stánkový prodej v ulicích či řemeslný jarmark před kostelem.

„Všechny odstavné plochy byly přes den plné, nebylo už kde zaparkovat. Odhaduji, že za dnešek přišlo 10 000 lidí," dodal Demčák. Hejnické slavnosti pokračují i v neděli. Vystoupí na nich i Maxim Turbulenc nebo Žlutý pes, vstupné se v neděli neplatí.

V minulosti problémy s falešnými vstupenkami na Hejnické slavnosti nebyly, i když se zřejmě také objevily. „Myslím, že jednotkově si někdo vyrobil fake, který nebyl poznat. Tady se ale bavíme o stovkách kusů, kdy nešlo o to něco ušetřit, ale vydělat," řekl již dříve starosta.


Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE