Boss Pelta pro HN: Na psychiatrické klinice v kleci po Kevinu Dahlgrenovi to bylo hrozné. Myslel jsem, že je to konec

Kdysi nejvlivnější muž českého fotbalu Miroslav Pelta poprvé promluvil ke kauze sportovních dotací, kvůli kterým před rokem a půl skončil dočasně ve vazbě. Nyní je stále vyšetřován na svobodě a čeká ho soud. V rozhovoru pro dnešní vydání Hospodářských novin dokonce říká, že bude osvobozen.

Fotbalový boss a podnikatel Miroslav Pelta. Foto: ČTK

Pelta, který se rozhovorům s novináři o kauze manipulace se státními dotacemi do sportu až doposud přísně vyhýbal, v dnešním vydání Hospodářských novin vysvětluje okolnosti své účasti v případu.

„Ne. Nikdy jsme se nemohli domlouvat, kdo co dostane. Za prvé to žádný konspirační byt to nebyl, byl to byt, který jsem si pronajal dříve, než policie zachytila, že jsem se tam scházel s paní magistrou Kratochvílovou. Paní náměstkyně původně bydlela s ministryní Valachovou, a dostaly se kvůli tomu pod mediální tlak, tak jsem náměstkyni nabídl, že mám byt, který bych jí mohl pronajmout," říká v rozhovoru pro dnešní Hospodářské noviny fotbalový boss a podnikatel Pelta.

Na přímou otázku novinářů deníku, zda si myslí, že bude osvobozen, pak Miroslav Pelta odpovídá: „V případu bylo vyslechnuto zatím sto nebo dvě stě lidí, ale já přesto dodnes nevím, co jsem udělal. Policejní komisařka napsala, že se škodě podařilo zabránit a dotace nebyly proplaceny".

Část rozhovoru pro dnešní Hospodářské noviny. Foto: LZ

K policejním odposlechům, které mají být klíčovým důkazem, a ve kterých zmiňoval vysoce postavené lidi z politiky nebo soudní moci, včetně expremiéra Bohuslava Sobotky nebo předsedy Ústavního soudu ČR Pavla Rychetského, pak exšéf fotbalové asociace v dnešním rozhovoru pro Hospodářské noviny uvádí:

„Nikdy jsem s Pavlem Rychetským nejednal, jen vím, že to je člověk s touto pozicí. Člověk nepředpokládá, že ho budou odposlouchávat, když  zrovna něco konzultuje a někdo se ho ptá na názor. Irituje mě, že vyšetřování je tou největší atrakcí pro média. V odposleších není žádná věc, která by mě z trestněprávního hlediska znepokojovala. Vznikají teď ale situace, kdy se někteří lidé dozvědí, co jsem o nich říkal. Respektuji samozřejmě právo státu na vyšetřování, spolupracuji s policií, ale vadí mi, že to má neskutečný dopad na mé soukromí a na rodinu. To z hlediska etiky, i médií, není fér."


Pelta pro HN o svém psychickém stavu po zatčení:

Moje slabina je, že jsem žvanil, že někdy melu...

 

Pelta pro HN o svém psychickém stavu po zatčení:

Když jsem byl na psychiatrické klinice v kleci po Kevinu Dahlgrenovi, bylo to hrozné. Myslel jsem, že je to konec.

 

Pelta pro HN o kancléři prezidenta Mynářovi:

..., že Vráťa je šikovný, umí si poradit.

 

Pelta pro HN o lítání s vlivnými lidmi na fotbalové zápasy:

Já vůbec nevidím nic divného na tom, že zavolám třeba Martinu Nejedlému, který vezme syna, a frčíme.

Více o tom, jak Miroslav Pelta vysvětluje svoji „účast" v kauze sportovních dotacích, nebo proč je šťastný, že už mu nevolá tolik lidí, se dočtete v dnešním vydání Hospodářských novin.


Celkem
Sdílení

0 komentářů

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označeny *

*
*

.