Fotogalerie: Liberecký Paulie Garand vyprodal Lucerna Music Bar, teď se chystá za fanoušky domů

Liberecký raper, hip hoper, básník, producent a hudebník pokřtil ve vyprodané Lucerna Music Baru album DANK. V Liberci s ním mohou jeho zdejší fans pokřtít novou desku 15. března v Golf Baru.


Paulie Garand, vlastním jménem Pavel Harant, se narodil 17. října 1987 v Liberci. Po pár letech tvoření hudby do šuplíku se poprvé zapsal do širšího povědomí demem Mozoly (2006). Poté následovala éra s kapelou BPM, se kterou vydal desky Slova (2007) a Horizonty (2009).

Poslední jmenovaná navíc získala cenu Akademie populární hudby v kategorii Hip-Hop a RnB. Po komerčním úspěchu obou alb se členové BPM rozhodli fungovat sólo a Paulie se nedlouho na to dostává k vydavatelství Ty Nikdy Label. Doposud Garand vydal 6 sólových alb Harant (2010), V hlavní roli (2012), Boomerang (2015), Nirvana (2017) a DANK (2018).

Všechny desky se vyznačují Garandovým osobitým stylem kombinující různorodou mozaiku nálad a atmosfér. Od vážných skladeb, přes kritiku až po odlehčená témata.

Mezi jeho nejznámější skladby patří například Molo, La Familia, Boomerang, Tuláci, Hladina, Pavučina lží, L.B.C., Play, Runway a další.

Aktuální album DANK nahrál Paulie opět se svým dvorním producentem Kenny Roughem. Vrátil se tak ke své přirozenější poloze, lyrickému indie rapu, který je ale tentokrát ještě navíc protkaný až nečekaně upřímnými zpověďmi, vděčností i ryzí láskou k hudbě.

To, že se Garand na desce nestydí mluvit ani o těch nejniternějších věcech, dokazují zřejmě dvě nejemotivnější skladby v jeho kariéře vůbec – Návraty a Srdce z ledu.

Kromě rapu a produkce se Paulie věnuje filmařině a natáčení videoklipů. Navíc je autorem vlastní oděvní značky Garand Brand, kterou založil v roce 2013.

Foto: 8 x FB Paulie Garanda

♥ Chci podpořit Liberecké Zprávy!
Bezpečné platby pro nás zajišťuje Gopay.cz

Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE