Gastromapa Lukáše Hejlíka na jizerskohorské Královce: Jídla mají koncept, šmrnc

Gastromapa Lukáše Hejlíka se znovu vrátila do Jizerských hor. Po lehce rozpačitých dojmech z Prezidentské chaty se známý herec a fanoušek jídla přesunul jen o pár stovek metrů dál, na Královku. A byl navýsost spokojen.


Snímky z Královky na této stránce exponoval Lukáš Hejlík.

Hejlík píše: „Tak jak vás baví postupný redesign Královky? Rozhledny s hotelem a nově i samoobslužnou restaurací. Ta vaří několik jídel a dost báječných dortů, které byste na takovém místě nečekali. A ta jídla mají koncept, šmrnc. Menu není dlouhé a přesto dá vybrat, protože, co si budeme povídat, spektrum lidí, které se tu za celý den prolhne, je neskutečně velké.

Jasně, že bychom zkusili japonský ramen, moc by nás zajímalo, jak si tady s ním poradili, prý tu „šéfa" hodně baví Asie a tak ji šéfkuchař často vaří. Nicméně náš výběr šel po horské tématice. Dančí guláš s precizním domácím knedlíkem nezklamal, cena naprosto adekvátní výkonu a prostředí, které tu dostalo moderní vzhled a přesto zůstává funkční pro horské středisko. I architektura nových budou, ski bar z iglů, obrovské dětské hřiště, to všechno ukazuje na to, že tu poskytují široké vyžití a vše se jim daří držet na pěkné, vzhledné, vkusné úrovni.

Rozhovor Libereckých Zpráv se spolumajitelem Královky čtěte zde

V kuchyni je zcela očividně někdo, koho to baví, ta paleta jídel je skvělá, od české klasiky po mezinárodní kuchyni. Nás ten koncept rychlé a přesto poctivé kuchyně baví. Už ta domácí skvělá houska! Ideální, ať procházíte, projíždíte na běžkách či kole, bydlíte nebo spěcháte. Co vás? Těšíme se na komentáře, uvidíme, jestli budou nostalgické nebo půjdou spíše s moderním faceliftem, jaký tenhle areál zažívá. Tak schválně...“

Gastronomické postřehy Lukáš Hejlíka, který se Libereckému kraji rozhodně nevyhýbá, můžete číst na jeho webu, případně na profilu na Facebooku.

Celkem
Sdílení