Hasiči se kvůli tragické smrti pěti osob v Polsku zaměřili na kontroly únikových her i v Libereckém kraji

Hasiči v Libereckém kraji se v rámci celostátní akce zaměřili na důsledné kontroly prostor, kde se provozují oblíbené únikové hry. V posledních dnech proto vytipovali celkem 16 objektů, kde lidé tento moderní typ zábavy často vyhledávají. Kontroly nařídil generální ředitel HZS po tragické události, která se začátkem roku stala v Polsku. V podobném prostoru tam při požáru zahynulo pět osob.


„Na mimořádné kontroly jsme se zaměřili v souvislosti s tragickým požárem, který se stal 4. ledna na území Polska. Zahynulo při něm pět osob,“ informoval komisař a mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Daniel Mlčoch

Prověřování prostor a provozoven, kde lidé únikové hry často vyhledávají, nařídilo generální ředitelství HZS ČR. Na území Libereckého kraje experti vytipovali celkem 16 míst, kde je tato, v poslední době velmi populární zábava, provozována.

„K dnešnímu dni jsme zkontrolovali celkem 12 únikových her. U pěti z nich byly zjištěny nedostatky. Jednalo se zejména o neudržování volných únikových cest. S těmito subjekty je zahájeno správní řízení,“ upozornil mluvčí Mlčoch.

Mimořádné kontroly provádí příslušníci HZS LK z řad preventistů. V součinnosti s pracovníky stavebních úřadů v nich budou pokračovat. Dokončit je chtějí nejpozději 31. května.

♥ Chci podpořit Liberecké Zprávy!
Bezpečné platby pro nás zajišťuje Gopay.cz

Celkem
Sdílení