Hledaný muž: Roman Šotola, není ozbrojen. Zvláštní znamení? Bývalý člen liberecké ČSSD

Někdejšího bývalého radního města Liberce a předsedu představenstva dopravního podniku hledá policie. Soud v Jablonci nad Nisou vydal příkaz k jeho zatčení, protože se vyhýbá procesu, kde je bývalý člen ČSSD obžalován z podvodu. Informoval o tom portál Náš Liberec.

U okresního soudu v Jablonci nad Nisou mělo podle Našeho Liberce začít líčení s Romanem Šotolou, někdejším radním Liberce za ČSSD. Radním byl v letech 2011-2014 v koaliční vládě ČSSD, Starostů pro Liberecký kraj, USZ a VV. Byl rovněž předsedou Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou.

Šotola k soudu nepřišel opakovaně. V minulosti kvůli nemoci, dovolené se synem nebo psychickým problémům. Nyní se soudu Šotolu nepodařilo kontaktovat vůbec. Soudkyně proto vydala příkaz k jeho zatčení.

„Obžalovaný Roman Šotola se opakovaně nedostavil k soudu a převzetí korespondence se mu nepodařilo doručit, soud proto vydal příkaz k jeho okamžitému zadržení,“ uvedl ve svém prohlášení okresní soud v Jablonci nad Nisou.

Státní zástupkyně klade podle Našeho Liberce Šotolovi za vinu, že od dvou lidí vylákal 370 tisíc korun, ačkoliv věděl, že je nebude schopen splatit. Za trestný čin podvodu mu tak hrozí pět let vězení.

Šotola však celkem dluží milionové sumy. Jeho fotka a popis se tak dnes objevily v policejní databázi hledaných osob. (LZ)


Celkem
Sdílení

0 komentářů

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označeny *

*
*

.