Hlídky strážníků by se v Jablonci měly pohybovat více pěšky

Hlídky strážníků by se v Jablonci nad Nisou měly pohybovat častěji než dosud pěšky. Jezdit autem mají převážně jen v případech, kdy je potřeba jejich rychlý zásah. Dnes to řekl nový ředitel jablonecké městské policie Roman Šípek.


Do funkce nastoupil 1. dubna. „Chtěl bych, aby se hlídky strážníků pohybovaly v ulicích mnohem častěji pěšky," řekl Šípek. Podle něj je efektivnější pro obyvatele města, pokud vidí pěšího strážníka. „Mají možnost upozornit na nějaký problém, který v té lokalitě může být, než když pouze potkají hlídku ve vozidle, která kolem nich projede," uvedl.

Změnit by chtěl částečně i pracovní dobu strážníků - okrskářů, kteří znají problémy lokality, kde působí. S výjimkou středy jsou podle Šípka ve službě v pracovních dnech od 7:30 do 15:30 až 16:00. „Mně by se líbilo, kdyby se minimálně část jejich pracovní doby přesunula na odpolední a večerní dobu. Tak, aby skutečně byli k dispozici obyvatelům města ve chvíli, když přijdou z práce domů a ne, aby se jejich pracovní doba kryla s pracovní dobou většiny obyvatel," řekl ředitel. Strážníci by podle něj měli častěji kontrolovat okolí jablonecké přehrady, kde by měli řešit problém s volným pobíháním psů, na což si někteří obyvatelé stěžují.

Šípek nechá udělat personální a materiální audit, který by měl například ukázat, zda mají strážníci adekvátní vybavení s ohledem na výkon služby a vlastní bezpečnost. Městská policie v pětačtyřicetitisícovém Jablonci má bezmála 50 strážníků, do plného stavu jí chybějí čtyři.


Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE