iDNES.cz: Krvavá rvačka v obchodním centru Forum. Policie musela zasahovat proti brutálnímu útoku

Otřesný pohled se naskytl v sobotu večer návštěvníkům obchodního centra Forum v Liberci, kde došlo k surové rvačce mezi mladým Romem a mužem s dohola vyholenou hlavou. Na případ upozornil portál iDNES.cz s tím, že policie vyloučila, že by šlo o rasově motivovaný konflikt. Krvavou bitku mezi oběma muži sledovalo z galerie nad přízemím Fora více než padesát lidí, včetně malých dětí.


Zdroj: iDnes.cz

Podle svědectví jednoho z reportérů iDNES.cz, který byl shodou okolností na místě, krvavou bitku mezi oběma muži sledovalo z galerie nad přízemím Fora více než padesát lidí, včetně malých dětí.

„Sobotní událost vyšetřujeme jako podezření z ublížení na zdraví a z výtržnictví,“ řekla k případu policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Podle portálu rvačku, v jejíž blízkosti se nacházela skupina dalších Romů i členové ochranky Fora, ukončili až přivolaní policisté. Muž s vyholenou hlavu, z níž na několika místech tekla krev, se nechtěl policistům vzdát a museli ho přemoci pomocí hmatů a chvatů.

„Když jsem po devatenácté hodině procházel potravinovým patrem Fora, uviděl jsem jsem dav lidí u zábradlí. Zvědavě pozorovali, co se děje dole. V přízemí obchodního domu stálo hodně převážně mladších lidí. Jedna dívka ležela zhroucená na zemi a dva muži se mlátili hlava nehlava. Mladý Rom měl v ruce teleskopický obušek, druhý muž nějakou dřevěnou zbraň. Z hlavy se mu řinula krev. Situace trochu připomínala arénu pro gladiátory ve starověkém Římě,“ popsal situaci redaktor iDNES.cz, který byl přímým očitým svědkem potyčky.

Podle novináře se diváci na ochozu bavili o tom, že muž se zraněním na hlavě na Roma útočil nějakou pálkou.

„Dlouhé minuty na sebe agresoři a tábory jejich příznivců pokřikovali. Co chvíli se muži navzájem tloukli. Chtěl jsem zavolat záchranku a policii, ale ostatní lidé mi řekli, že už jsou na cestě,“ popsal dramatickou situaci redaktor iDNES.cz.

Podle portálu, který zprávu o krvavé rvačce přinesl jako první, trvalo pár minut, než do nákupní pasáže vrthlo několik policistů, kteří útočníka přinutili teleskopickým obuškem, aby si lehnul na zem.

Zdroj: iDnes.cz

„Pak si všimli druhého rváče. Na podlahu ho museli složit ve dvou, k tomu jim ještě pomáhal jakýsi muž v civilu. Zákrok jim komplikovala jedna romská žena. Za okamžik se na místě objevili záchranáři a vzali si do péče zkolabovanou dívku, která po celou dobu ležela opřená o výlohu jednoho z obchodů. Někteří lidé spílali ochrance Fora, že nezasáhla,“ cituje iDNES.cz novináře, který vše pozoroval.

Michael Georgiev, mluvčí záchranné služby uvedl, že lékaři zjistili u jednoho z mužů středně těžká zranění na hlavě a na dalších částech těla. „Jedna dívka měla lehké zranění a byla velmi rozrušená. Oba posádka převezla do traumatologické ambulance v liberecké nemocnici,“ informoval Georgiev.

Incident se podle policie odehrál poté, co nejprve došlo k hádce mezi dvěma dívkami. „Šlo o jednu nezletilou a jednu mladistvou. Daly si několik facek a pak jejich spor skončil,“ konstatovala policejní mluvčí Suchánková s tím, že obě dívky poté odjely domů. Tam se svěřily příbuzným, kteří se rozjeli do Fora, aby si za dívky vyřídili účty.

Policie se nyní snaží zjistit podíl viny jednotlivých účastníků sporu.

♥ Chci podpořit Liberecké Zprávy!
Bezpečné platby pro nás zajišťuje Gopay.cz


Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE