Ivan Rous, Roman Karpaš a Petr Freiwillig. V knihkupectví Fryč chystají autorský večer na téma Jizerky křížem krážem - hledání souvislostí

Jizerky křížem krážem - hledání souvislostí je název pro autorský večer, v rámci něhož se v úterý 17. prosince od 18.00 hodin v libereckém knihkupectví Fryč setkají tři významní spisovatelé, kteří se ve své tvorbě věnují právě tématům o Jizerských horách a Libereckém kraji. Ivan Rous, Roman Karpaš a Petr Freiwillig tak divákům představí nejen své nové publikace, ale zároveň s nimi chtějí diskutovat o mnoha zajímavých tématech a souvislostech.


Foto: Knihkupectví Fryč

Tento podzim se na pultech knihkupců v Libereckém kraji sešly tři mimořádné knihy. Vévodí jim ovšem monumentální Jizerské hory - o historii a umění do r. 1813, volné pokračování řady, která nemá v České republice a možná ani v Evropě obdoby. Ale i knihy o jeskyních a mapách Jizerek jsou mimořádné a všechny tři knihy dohromady nabízejí otázky, záhady a zajímavosti. A právě na ně si chceme s autory „posvítit“.

K večeru s názvem Jizerky křížem krážem - hledání souvislostí, nás inspirovaly tři mimořádné knihy, jednak Jeskyně a doly Jizerských hor, pak dotisk knihy Mapy Jizerských hor a především monumentální Jizerské hory, historie a umění do r. 1813.

Knihy vyvolávají mnoho otázek a nabízejí řadu zajímavých témat. Doplňují se a inspirují k hledání zajímavostí, průniků a přesahů. A právě proto chystáme večer se třemi autory těchto knih: Ivanem Rousem, Romanem Karpašem a Petrem Freiwilligem.

A na co se můžete těšit? Probereme například hypotézu o tom, že Jizerka jsou původně dvě oddělené osady. Ostatně, Jizerka, Velká Jizera a Zloté jamy jsou vůbec pěkná samostatná témata, kterým se jistě nevyhneme. No a co třeba Vrchnostenský pivovar. Co víme o nejstarší stavbě Liberce? Nebo záhady Globicovy mapy či těžba kovů v našem kraji? Podnětů a otázek je spousta, pouze čekají na svá otevření. 

Těšíme se na vás v úterý 17. 12. od 18:00 v Knihkupectví a antikvariátu Fryč

Rezervace možné osobně v prvním patře nebo na tel. 485 105 243,
vstupné 90,- / senioři a studenti 50,-.
www.facebook.com/events/746302565872367

Děkuji vám za případné šíření mezi přáteli a známými a přeji hezké adventní dny. 

Martin Fryč, knihkupec

-komerční obsah-


Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE