Jablotron miliardáře Dalibora Dědka postaví u věznice v Jablonci nad Nisou nový závod

Výrobce elektronického zabezpečení Jablotron začal v jabloneckých Rýnovicích vedle věznice připravovat výstavbu výrobní haly za 150 milionů korun. Využívat ji bude dceřiná firma z holdingu, JabloPCB. Současný výrobní závod v někdejším areálu Bižuterie, kde osazuje desky plošných spojů, jí už nestačí. Informuje o tom v dnešním vydání liberecká příloha MF Dnes.


Spolumajitel jablonecké společnosti Jablotron Dalibor Dědek. Foto: Tomáš Tesař

„Do Rýnovic přestěhujeme výrobu elektroniky i s pracovníky. Výrobní podmínky se podstatně zlepší. Doplníme také strojní vybavení,“ uvedl pro deník spolumajitel Jablotronu Dalibor Dědek.

Zatím se v Rýnovicích dělají přípravné zemní práce, stavět se začne na jaře a hotovo by mělo být na podzim. Výrobu v nových prostorech chce firma zahájit na přelomu letošního a příštího roku. JabloPCB dnes ve směnném provozu zaměstnává asi 200 lidí. Nová hala ale bude počítat s místem pro možný rozvoj. Do budoucna tak může v Rýnovicích pracovat 250 až 300 lidí.

Na ploše asi 7500 metrů čtverečních budou výrobní, skladové a kancelářské prostory. Nová stavba bude současně sloužit jako reprezentativní sídlo firmy.

V Rýnovicích má holding už od roku 2016 logistické centrum Jablotron Alarms. Skladuje v něm hotové výrobky, jež pak expeduje k zákazníkům. Skupinu Jablotron tvoří dvě desítky firem a její roční obrat přesahuje tři miliardy korun.


Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE