Justice do vlastních řad: Dva liberečtí soudci půjdou před soud

Nejvyšší správní soud projedná v lednu několik kárných žalob, na jejichž základě hrozí soudcům přísné postihy včetně odvolání z funkce, což je krajní řešení. Nejpřísnější postih navrhují nadřízení například pro Vladimíra Maxu z Okresního soudu v Liberci, a to za průtahy ve stovce spisů.


V lednu projedná Nejvyšší správní soud žalobu na Martina Koška z Okresního soudu v Liberci. Podle nadřízených se dopustil průtahů v 67 spisech. Foto: PxHere

V minulosti měl Maxa kvůli průtahům dvakrát srážky z platu. Potíže přiznal a sliboval nápravu. I při posledním kárném řízení v roce 2016 mu hrozilo odvolání z funkce, nakonec mu senát dal ještě šanci s tím, že má potenciál, aby změnil svůj styl práce. Novou žalobu na Maxu projedná kárný senát 21. ledna.

V lednu projedná Nejvyšší správní soud také žalobu na Martina Koška z Okresního soudu v Liberci. Podle nadřízených se dopustil průtahů v 67 spisech. „Už dříve dostal důtku, nyní mu žaloba navrhuje snížení platu o 20 procent na jeden rok,“ uvedla mluvčí soudu Sylva Dostálová.


Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE