Kemp Sedmihorky se rozhodl bojovat se sinicemi, loni kvůli jejich vysoké koncentraci hygienici zakázali v srpnu koupání

Válku sinicím vyhlásili letos v Autocampu Sedmihorky v Českém ráji. Nejnavštěvovanější kemp v Libereckém kraji má ve svém areálu dvouhektarový rybník Bažantník. Už v minulých letech se potýkal se zvýšeným množstvím sinic, loni kvůli jejich vysoké koncentraci zakázali hygienici v srpnu koupání. Řadu návštěvníků to odradilo.


Proto se letos provozovatelé rozhodli neponechat nic náhodě a využít moderní, byť ne úplně prověřenou technologii jejich eliminace. Informoval o tom vedoucí kempu Pavel Staffen.

V Sedmihorkách se rozhodli pro technologii, která je založená na provzdušňování vody, využití bakterií a působení ultrazvuku.

„Na několika místech už tuhle technologii měli, tak jsme si říkali, že to zkusíme. Nemá cenu sedět a jen nečinně koukat, jak nám to tady ty sinice užírají. Něco jsme udělat museli a na tohle jsme měli relativně dobré reference,“ uvedl Staffen. Bažantník je podle něj naštěstí malá vodní plocha.

„Neděláme tady ropné plošiny a vrty jako dělali třeba na brněnské přehradě, ale i tak je to drahá záležitost,“ dodal. Náklady podle něj půjdou do statisíců.

Kemp v Sedmihorkách leží v srdci Českého ráje a oblíbený je zejména u rodin s dětmi, vyhledávají ho také lidé, kteří rádi tráví dovolenou aktivně. V anketě Kemp roku se Sedmihorky pravidelně umisťují na předních místech. Lidé si pochvalují nádhernou přírodu i kvalitní služby. I proto jsou chatky v kempu dlouho před létem obsazené.

„Zbývá nám posledních pár volných chatiček na konci prázdnin,“ řekl vedoucí areálu. Před hlavní turistickou sezonou v kempu investovali nejen do úpravy vody, ale také do nových cest i úpravy ploch pro karavany a oprav zázemí.

Liberecký kraj je oblíbenou turistickou oblastí. Zatímco v zimě míří návštěvníci hlavně do Jizerských hor a Krkonoš, v létě jsou hlavními cíli právě oblasti Českého ráje a Máchova jezera. Podle webu www.dokempu.cz je v kraji 82 kempů, nejvíc v oblasti Máchova Jezera na Českolipsku. Dohromady nabízejí kempy v kraji více než 1700 lůžek v chatkách a kolem 2800 míst pro stany a karavany. Loni se v nich podle informací z Českého statistického úřadu (ČSÚ) ubytovalo přes 121.000 hostů.


Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE