Konec nadějím. Tygři v Třinci prohráli. Mistrem jsou Oceláři

Liberec neuspěl v šestém zápase finále hokejové extraligy. S Oceláři prohrál 2:4. Mistrem ligy se tak stal Třinec.

Na webu Bílých Tygrů popisují zápas takto: Začátek šestého finálového duelu se nesl v hodně opatrném duchu a bylo vidět, že ani jeden z týmů nechce udělat chybu. Ústřední postavou první části na straně Liberce byl Lukáš Derner. Ten sice nejprve odjížděl z ledu s bolestivou grimasou po zásahu kotoučem, ale hned v následujícím střídání, s přispěním teče domácího Vrány, otevřel skóre.

Severočechům však vedení nevydrželo dlouho. Petr Vrána totiž dokonale odčinil vlastní gól, když si najel před bránu na Rothovu milimetrovou přihrávku z rohu hřiště a nezištně nasměroval kotouč za Willova záda.

V prostředním dějství pokračovala vyrovnaná bitva. Oceláři se dostali do vedení poté, co se pohlednou individuální akcí blýskl třinecký žolík David Cienciala. Tygři se tak dostali do pořádně svízelné situace.

Jenže netrvalo to dlouho a bylo opět vyrovnáno. Dominik Lakatoš z otočky nahodil kotouč na bránu a Tyler Redenbach jeho nahození nechytatelně tečoval mimo dosah Hrubce. Do kabin se tak před poslední třetinou odcházelo za stavu 2:2.

Po přestávce přišly velké chvíle obou gólmanů. Zatímco Hrubec vytáhl dvě velmi dobré šance aktivního bijce Jaroslava Vlacha, Roman Will zase musel zneškodnit nebezpečnou příležitost třineckého kapitána Adamského.

A pak to přišlo. Necelé čtyři minuty před koncem nabil domácí kanonýr Růžička Vladimíru Rothovi, ten na nic nečekal a skrytou ranou od modré čáry propálil libereckého gólmana. Liberečtí se pak pokusili utkání zvrátit hrou bez gólmana, ale risk se nevyplatil. Ethan Werek naopak ještě přidal pojistku v podobě čtvrtého gólu.

Obecně do finálového boje o Masarykův pohár lépe vstoupili Oceláři, kteří dokázali zvítězit v úvodní bitvě. Hráči s drakem na prsou v cestě za prvním úspěchem využili dvě početní výhody a vyhráli těsně 2:1. Branky Slezanů vsítili Erik Hrňa a Petr Vrána. Bílí Tygři ale dokázali ve druhém duelu odpovědět a srovnat stav série. Oceláři opět využili jednu početní výhodu, na tři liberecké branky to však bylo málo.

Pod Javorovým série pokračovala třetím a čtvrtým duelem. Ve třetím klání hráči s drakem na prsou nedali Bílým Tygrům šanci, byť do konce druhé třetiny prohrávali o jednu branku. Aktivní hra po celých šedesát minut se Ocelářům vyplatila a Slezané čtyřmi brankami otočili duel na svou stranu. Čtvrtá bitva byla vyrovnaná, o něco navrch měli opět Oceláři. Z vítězství se tentokráte radoval soupeř, který uzmul zápas v prodloužení.

Ještě delší byl pátý zápas, který doběhl až do času 86:11. Oceláři nejprve přečkali tlak Liberce a ve druhém nastavení pak rozhodli o své třetí výhře. Životní trefu zaznamenal Ondřej Kovařčík, pro něhož to byl vůbec první bod v celém play off.

18. dubna 2019: Bílí Tygři Liberec – HC Oceláři Třinec 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 37. Redenbach – 8. Hrňa (M. Doudera, Martin Růžička), 38. P. Vrána (Marcinko, M. Doudera).

19. dubna 2019: Bílí Tygři Liberec – HC Oceláři Třinec 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 27. Filippi (M. Kvapil), 29. L. Hudáček (Lenc), 58. Vlach (L. Krenželok, Šmíd) – 38. Marcinko (Martin Růžička).

22. dubna 2019: HC Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 36. Cienciala (Galviņš, Hrubec), 39. Martin Růžička (P. Vrána, Marcinko), 42. Adamský (Svačina), 58. Polanský (Svačina) – 10. Kvapil.

23. dubna 2019: HC Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec 1:2 pp. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 58. Cienciala (Roth, Dravecký) – 37. Lenc (Kvapil, Redenbach), 75. Havlín (Birner).

26. dubna 2019: Bílí Tygři Liberec – HC Oceláři Třinec 2:3 pp. (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Lenc (Ševc, Havlín), 38. Birner – 23. Hrňa (Dravecký), 53. Werek (Martin Růžička), 87. O. Kovařčík (Chmielewski, M. Kovařčík).