Kraj bojuje se spalničkami, očkovat by se měly stovky zdravotníků

Stovkám zdravotníků v celém regionu doporučuje Liberecký kraj očkování proti spalničkám, nemoci, která je aktuáně na prudkém vzestupu.


„Vzhledem k narůstajícímu počtu onemocnění spalničkami svolal náměstek hejtmana pro resort zdravotnictví Přemysl Sobotka jednání ředitelů všech zdravotnických zařízení v Libereckém kraji. Zúčastnilo se ho i vedení Krajské hygienické stanice Liberec,“ uvedl mluvčí krajského úřadu Filip Trdla.

Sobotka a ředitel krajské hygieny Vladimír Valenta popsali současnou varující epidemiologickou situaci a projednali také dopis ministra zdravotnictví.

Po diskusi s řediteli se všichni shodli, že osloví ohrožené skupiny zdravotníků s nabídkou na očkování, eventuálně stanovení hladiny protilátek. Zdravotní pojišťovny očkování nehradí, a tak náklady ponesou jednotlivé nemocnice, které si nakoupí očkovací látku. Celkem se v kraji jedná o několik stovek zdravotníků.

„Jsem rád, že nemocnice jsou a budou aktivní při očkování. I jeden případ spalniček znamená karanténu okolo 20 dní pro veškeré kontakty, a to by výrazně ohrozilo chod nemocnic,“ vysvětlil Přemysl Sobotka, náměstek hejtmana pro resort zdravotnictví. (LZ)


Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE