Kraj uvolní přes tři miliony korun na cestovní ruch. Podpoří řemeslnou a zážitkovou turistiku i informační centra

Přes tři miliony korun uvolní Liberecký kraj formou veřejných dotací na podporu cestovního ruchu v regionu. Celkem nyní vyhlásil 4 dotační programy, o něž mohou zájemci začít žádat od 8. ledna. Lhůta pro podání žádostí vyprší na konci měsíce.


Ilustrační snímek: Tomáš Tesař

Finance mají podle radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje Květy Vinklátové (SLK) podpořit hned několik oblastí cestovního ruchu, zejména pak řemeslnou a zážitkovou turistiku nebo rozvoj informačních center či nabídku nadregionálních produktů.

„Smyslem je podpořit jednak zajímavé nápady, které mohou do kraje přivést nové návštěvníky, ale také marketing cestovního ruchu v jednotlivých turistických regionech kraje. Možnost podpory v dotačních programech najdou i turistická informační centra,“ uvedla radní Květa Vinklátová.

Jednotlivé programy mají pomoci v rozšíření turistické nabídky zaměřené na oblasti zážitkové turistiky a řemeslných tradic na území Libereckého kraje. A podpořit dostupnost, kvalitu a nabídku cestovního ruchu především ve vyhledávaných destinací jakými jsou Český ráj, Krkonoše, Jizerské hory, Máchův kraj a Lužické hory.

Pomoci mají ale i v rozvoji informačních center a jejich služeb.

„Jde kupříkladu o jejich napojení na datový sklad turistických informací Libereckého kraje nebo tvorbu a tisk propagačních materiálů,“ informoval mluvčí Libereckého kraje Jan Mikulička.

♥ Chci podpořit Liberecké Zprávy!
Bezpečné platby pro nás zajišťuje Gopay.cz

Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE