Úřad varuje občany před podezřelými obchodními nabídkami, které jim chodí do schránek. Odesílatel používá logo kraje, ten se od akce distancuje

Na podezřelé praktiky s obchodními nabídkami v oblasti internetových služeb, které se formou dopisu objevují v těchto dnech ve schránkách občanů Liberecké kraje, upozornil dnes úřad Libereckého kraje. Obyvatele varuje, že s aktivitou nemá nic společného. Neznámí odesílatelé navíc podle mluvčího kraje Filipa Trdly prokazatelně zneužili logo Libereckého kraje. „Od rozesílaných dopisů s obchodními nabídkami se náš úřad kategoricky distancuje. Zároveň upozorňujeme na neoprávněné zneužívání našeho loga. K ničemu takovému kraj nikdy nedal souhlas," informoval dnes mluvčí Libereckého kraje Filip Trdla. 


Úřad varuje před obchodními nabídkami, které dostávají občané kraje do schránek. Nemá s nimi nic společného. Foto: Liberecký kraj

Na podezřelé dopisy s obchodními nabídkami včera oddělení tiskové a vnějších vztahů Libereckého kraje upozornili tři občané. Podle mluvčího Trdly ale úřad s nikým podobnou spolupráci neuzavřel a ani o tom s žádným subjektem nejednal. Neznámý odesílatel či odesílatelé v písemnostech přesto používají oficiální logo Libereckého kraje (na snímku).

„Dopisy od neznámých odesílatelů, které se v těchto dnech objevují ve schránkách občanů nejen, že neoprávněně používají logo Libereckého kraje, ale zároveň lidem předkládají obchodní nabídky, se kterými Liberecký kraj a Krajský úřad Libereckého kraje nemají nic společného,“ upozornil mluvčí Filip Trdla.

Proti praktikám anonymních odesílatelů se Liberecký kraj a Krajský úřad Libereckého kraje ohradil, zároveň zvažuje právní kroky. „V případě, že nebude sjednána náprava a dopisy s logem kraje budou i nadále přicházet do dopisních schránek občanů, zvážíme případné právní kroky,“ dodal mluvčí Trdla.

♥ Chci podpořit Liberecké Zprávy!
Bezpečné platby pro nás zajišťuje Gopay.cz

Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE