Politická reakce: Kroupova slova pro Liberecké Zprávy chápeme jako bezprecedentní útok na ODS, navrhneme jeho odvolání

Prohlášení dosavadního primátora Milana Kroupy v dnešním článku na serveru libereckezpravy.cz chápeme jako bezprecedentní útok na Občanskou demokratickou stranu bez jakýchkoliv důvodů.


Miloš Vele. Foto: město Jablonec

Reakci Milana Kroupy vnímáme v kontextu úterního (20. 8.) jednání o nové koalici, kdy Milan Kroupa přišel na ODS s požadavkem na post primátora nebo uvolněného náměstka pro svou osobu. ODS tento požadavek rezolutně odmítla a uvedla, že Milan Kroupa nebude ani primátorem, radním, natož uvolněným.

ODS na mimořádném zastupitelstvu 15. 8. 2019 nepodpořila odvolání primátora Kroupy z obavy možné destabilizace magistrátu, neboť na funkci primátora jsou navázána práva a povinnosti, jejichž neplnění by mohlo činnost magistrátu ohrozit a poškodit občany našeho města.

Jediný bod: odvolání Kroupy

Za současného stavu je klub zastupitelů ODS připraven okamžitě dát podnět na svolání mimořádného zastupitelstva v co nejkratším termínu, jehož jediným bodem bude odvolání stávajícího primátora Milana Kroupy.

Závěrem jednoznačně vyzýváme primátora, pokud ví o nějakých nelegálních penězovodech na magistrátu města Jablonec nad Nisou, aby konal svou povinnost a podal trestní oznámení.

Jeho vyjádření je zcela účelové s cílem poškodit ODS. Chápeme ho jako způsob, jak se udržet na křesle primátora za každou cenu.

Miloš Vele, předseda zast. klubu ODS
Boris Pospíšil, místopředseda MS ODS


Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE