Lanovka na Bedřichov jako důkaz vyprahlosti libereckého politického boje

Stačilo pár vět v agenturní zprávě ČTK a v Liberci přihlížíme marnému pokusu vyvolat politický skandál. Aféru! Tisková kancelář přitom nenapsala víc než toto: Radnice se také vrací k myšlence vybudovat lanovou dráhu z Lidových sadů na Bedřichov. „Chceme to zatím jen prověřit, jestli je to vůbec realizovatelné," dodal (primátor Zámečník).


Ilustrační foto: Px Here

Odpověď zní ne. Není. Lanovka z Liberce na Bedřichov nebude. Nikdy. NIKDY. Nebo alespoň ne v jedenadvacátém století. Celé je to nesmysl. Vědí to všichni, kdo o téhle absurditě v Liberci desítky let hovoří. Jistě, možná by to bylo krásné. Ale Liberec má asi tak miliardu důležitějších věcí k řešení. A navíc nemá ani floka. Je těžko pochopitelné, proč vedení města plýtvá energií na takovou pitomost.

Stejně slabomyslná je reakce opozice. Konkrétně Zelených. Jejich lokální šéf Jindřich Felcman sepsal na dané téma skoro 600 slov. Místo aby se věnoval hynoucí přírodě, tváří se, že jde o bůhvíjakou kauzu. Bulvární politika se tomu říká. Zpravidla je vyhrazena těm, jejichž tematická vyprahlost je intenzivnější než tropickým sluncem vypálené lesy za kdysi horským městem.

Osobně slibuji, že už o lanovce z Liberce na Bedřichov nenapíši ani řádku. A totéž by měli udělat Jaroslav Zámečník a Jindřich Felcman.

Čelíce reálným libereckým krizím, a že jich je, jsou dohady o utopickou lanovku trapné a směšné.

♥ Chci podpořit Liberecké Zprávy!
Bezpečné platby pro nás zajišťuje Gopay.cz

Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE