Lesníci začali kácet stromy poškozené vichřicí

V Novém Boru na Českolipsku začali  lesníci kácet stromy poškozené v březnu vichřicí Eberhard. Práce v městských lesích nad sídlištěm Rumburských hrdinů budou pokračovat i v sobotu. „Lidé by proto v zájmu ochrany zdraví a života do prostoru těžby neměli vstupovat,“ řekla mluvčí novoborské radnice Radmila Pokorná.


Vichřice, která se celým Českem prohnala v noci z neděle 10. na 11 března, poškodila v městských lesích kolem Nového Boru desítky stromů. „Zejména v lokalitě nad sídlištěm Rumburských hrdinů, u Lesního hřbitova a v okolí cyklostezky z Nového Boru na Sloup v Čechách je větší množství polomů, vývratů, zavěšených stromů a jejich částí. Ty jsou nestabilní a hrozí riziko pádu dalších stromů," popsala situaci Pokorná.

Radnice proto už bezprostředně po vichřici doporučila, aby se lidé postiženým místům vyhnuli a nevstupovali mimo cesty, než budou odtěženy všechny poškozené stromy v postižených lokalitách.

Po vichřici Eberhard zůstaly v Česku stamilionové škody. V Libereckém kraji vítr v nárazech dosahoval rychlosti až sto kilometrů za hodinu. Největší škody byly právě na Českolipsku, kde zůstaly tisíce domácností bez elektřiny. Hasiči tam řešili kolem 200 událostí, většinou šlo o popadané stromy nebo poškozené střechy. V České Lípě vzal vítr střechu internátu střední průmyslové školy, škoda je deset milionů korun.


Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE