Liberec do půl těla. Autorská dvojice Míra a Filip fotografuje polonahé ženy i muže přes „pivní filtr“. Chtějí mít 365 portrétů

Jeden rok. 365 dní. 365 lidí. 365 portrétů. Takové je základní motto fotografického projektu autorské dvojice Míra a Filip, kteří se rozhodli portrétovat „Liberec do půl těla“. Respektive muže a ženy, kteří zde žijí. Nápad vznikl spontánně v hospodě.


Citlivě zobrazované nahotě dodávají specifický barevný styl žlutohněděným odstínem, kterého docílí tak, že před blesk fotoaparátu umístí půllitr s pivem.

Fotografovat chtějí celý rok, během něhož má vzniknout kolekce přesně 365 snímků, které se objeví i na chystané výstavě. Na ní pak chtějí ukázat i další, během roku nezveřejněné záběry. Motivací je pro ně hlavně touha se bavit. A zkusit vydržet dlouhých dvanáct měsíců každý den publikovat vždy jednu novou fotografii na sociální síti Instagram.

Autoři zároveň doufají, že projekt může sblížit lidi žijící v jednom městě.

„Většinou jsme u focení spolu, ale někdy tvoříme individuálně. Je to nápad nás dvou, který vznikl v hospodě. Nejprve jsme zkusili fotit kámoše, které dobře známe. Až později z toho vznikl projekt,“ popisuje Filip Brabec, jeden z autorů série Liberec do půl těla.

Z prostředí si fotografové nejčastěji vybírají exteriéry, nicméně lokace plánují postupně měnit. „Budou se vyvíjet. Chceme fotit třeba i v tramvaji. A s dalším ročním obdobím určitě přijde i změna prostředí,“ míní jeden z tvůrců.

Lidé, kteří už měli možnost se s projektem seznámit, na něj reagují zpravidla třemi způsoby. 1. Líbí se mi to, jdu do toho. 2. Líbí se mi to, ale stydím se. 3. Líbí se mi to, ale fotit se, tak to vůbec.

Všechny snímky fotografové zaznamenávají zrcadlovkou Nikon 5100. Před externí blesk přitom pokaždé umístí půllitr piva, díky čemuž se jim daří docílit specifického efektu - žlutohnědého barevného odstínu.

Foto: Míra a Filip (7x)

♥ Chci podpořit Liberecké Zprávy!
Bezpečné platby pro nás zajišťuje Gopay.cz

Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE