Liberecká policie pátrá po seniorovi, v sobotu se nevrátil z cyklovýletu v Oldřichově v Hájích. Nemá u sebe léky, bez kterých je v ohrožení života

Liberecká policie pátrá po sedmdesátiletém Janu Klosovi (na snímku), který se v sobotu nevrátil z cyklovýletu. Senior trpí Parkinsonovou chorobou a pravděpodobně u sebe nemá léky, může proto být v ohrožení života. Po muži v noci pátrali policisté i hasiči, zapojili se i psovodi se psy a vrtulník s termovizí, zatím ale bez výsledku. Pátrací akce pokračuje, policie také žádá o pomoc veřejnost.


Pohřešování muže oznámil jeho známý v sobotu kolem 21:00 na tísňovou linku 112 a následně také na obvodním oddělení Hejnice. „Pohřešovaný se ztratil na cyklovýletě v okolí viničné stezky v Oldřichově v Hájích," informovala mluvčí Vladimíra Šrýtrová. Před 21:00 se senior domluvil telefonicky se svým známým, že ho vyzvedne u restaurace U Kozy. „Na sjednaném místě pohřešovaný nebyl a známý jej telefonicky kontaktoval znovu, kdy mu pohřešovaný uvedl, že je neznámo kde a kolo nechá v jeskyni," doplnila mluvčí.

Muž se dosud nevrátil a od té doby o sobě nepodal žádnou zprávu. Policistům se zatím nepodařilo vypátrat ani jeho kolo. Pohřešovaný je v ohrožení života, musí brát léky, které u sebe pravděpodobně nemá. „Na sobě by měl mít modro-černý cyklistický dres, černé cyklistické kalhoty a červenou přilbu," popsala muže Šrýtrová. Muž je zhruba 174 centimetrů vysoký, má vyholenou hlavu a šedé oči.

„Pátrání bylo zatím bez výsledku, podařilo se nám však v rámci pátrání na cyklostezce poblíž restaurace U Kozy najít na zábradlí pověšený svazek klíčů s modrou šňůrou, který patří právě pohřešovanému. V souvislosti s tímto nálezem se obracíme s žádostí o pomoc na veřejnost, aby se policistům přihlásil člověk, který tyto klíče nalezl a na zábradlí pověsil," doplnila v neděli krátce před 17:00 Šrýtrová. Informacemi k nálezu klíčů může podle ní policistům velmi pomoci při dalším pátrání.

„Žádáme o spolupráci při pátrání po pohřešovaném muži veřejnost. Pokud jej někdo viděl, a ví, kde se nachází, ať kontaktuje linku 158 nebo přímo policisty na kterékoliv policejní služebně," dodala Šrýtrová.


Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE