Liberečtí policisté mají dvacet nových vozů. Je mezi nimi i hybridní třílitrový bavorák, který z nuly na sto zrychlí za méně než pět vteřin

Dvacet nových služebních vozů dnes převzali liberečtí policisté. Je mezi nimi i BMW 745Le s hybridním pohonem. Pod kapotou má nejen třílitrový motor, ale také elektromotor. Dosahuje výkonu čtyři sta koní a pyšní se zrychlením z nuly na sto kilometrů v hodině pod pět vteřin.


Nová část flotily policejních vozidel je primárně určená pro pořádkovou policii. „Nové služební vozy Škoda Octavia combi jsou všechna v provedení 4x4 s automatickou převodovkou a jsou vybavena pro potřeby pořádkových policistů. Automobily jsou nově osazeny červeno - modrými zábleskovými majáky a zábleskovými světly. Umístěná jsou tak, aby vozy zasahujících policistů byly dostatečně zřetelné. Další dvacítku služebních vozů, které nahradí dosluhující flotilu, převezme policie Libereckého kraje na počátku roku 2020,“ uvedl policejní mluvčí Vojtěch Robovský.

Policie má nově také dva vozy v civilním provedení. Určené jsou policejním kynologům. Jde o terénní vůz Ford Ranger a VW Transporter. V jednom z aut navíc čekalo na policisty překvapení - budoucí pomocník ve výcviku, zařazený na Oddělení služební kynologie v Semilech, bezmála pětiměsíční štěně německého ovčáka Zoran.

Foto: 3 x Policie ČR

„Za zmínku stojí také automobil s hybridním pohonem, BMW 745Le. Bude vykonávat službu u oddělení silničního dohledu, zejména jako hlídkový vůz. Vůz, který má pod kapotou nejen třílitrový motor, ale také elektromotor a dosahuje výkonu čtyři sta koní, se pyšní zrychlením z nuly na sto kilometrů v hodině pod pět vteřin. Brázdit bude především silnice prvních tříd a úseky dálnice D10 v Libereckém kraji,“ dodal Robovský. Vůz mají liberečtí policisté zapůjčený na půl roku.

♥ Chci podpořit Liberecké Zprávy!
Bezpečné platby pro nás zajišťuje Gopay.cz

Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE