Lidé sbírají peníze pro rodinu člena horské služby, který zahynul ve vrtulníku

Už bezmála 161 tisíc korun poslali lidé rodině Liberečana Michala Beneše, záchranáře, který zemřel při pádu vrtulníku. Cíl je vybrat milion a půl.


„Michal Beneš byl záchranář tělem i duší. Když nelétal s vrtulníkem letecké záchranky, byl na služebně horské služby. Když nebyl ve vzduchu, jezdil sněžným skútrem. A byl přesně  tam, kde jste ho nejvíc potřebovali. Na tváři stále úsměv, v duši klid a v kabině vrtulníku stoprocentní profesionalita,“ píší o zesnulém pořadatel sbírky.

22. března jej potkala nešťastná náhodná událost na Náchodsku. Při letu s malým výcvikovým vrtulníkem se zřítil k zemi a zahynul, ne vlastní vinou. „Nikdo nebyl ve vzduchu radši, než on. A vždycky musel vědět, že ten, koho dovezl do nemocnice, je v pořádku. Teď mu to chceme vrátit. Po Michalovi doma totiž  zůstaly dvě malé holčičky, tříletá Rozinka a osmiletá Mařenka. A taky Simonka, přítelkyně, máma, holka, která chce všechno zvládnout sama, “nic nepotřebuje”, poradí si. Všichni víme, že potřebuje pomoc, i když sama si o to neřekne. Sbírku pro ni a pro holky organizují její přátelé a známí,“ vysvětlují pořadatelé sbírky.

Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje k tragédii uvedla: „Se smrtí se setkáváme často. Stále se s ní neumíme smířit a pro každého jednoho z nás je složité se s ní vyrovnat. Dnes jsme se se smrtí setkali ve vlastních řadách a je nám těžko.
Při cvičném letu vrtulníku na Náchodsku zahynul náš dlouholetý spolupracovník a kamarád Michal Beneš. Pomáhal nám při záchraně desítek lidských životů, byl obětavý, profesionál každým kouskem svého srdce. Měli jsme ho rádi. Jeho se už po nehodě bohužel zachránit nepodařilo. Upřímnou soustrast rodině a všem pozůstalým.
Kdo jste Michala znali, věnujte mu vzpomínku. Bude nám chybět.“

Přispět můžete ZDE.

♥ Chci podpořit Liberecké Zprávy!
Bezpečné platby pro nás zajišťuje Gopay.cz

Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE