Manifest Libereckých Zpráv. Nácky u nás nechceme

V souvislosti s kauzou dočasného šéfa jablonecké městské policie Michala Švarce, člena SPD Tomio Okamury, se v komentářích na facebookové stránce Libereckých Zpráv objevily desítky nenávistných komentářů. Některé, námi již smazané, otevřeně vzývaly nacismus. Další vyhrožovaly ostatním diskutérům i redakci fyzickým násilím. Jiné byly „jen“ extrémně sprosté. Cítíme proto potřebu zopakovat, že podobné výstřelky jsou neomluvitelné.


Liberecké Zprávy jsou zpravodajský a názorový portál otevřeně liberální. Například v rubrice Názorová manéž dáváme prostor veškerým názorům (i komunistickým nebo okamurovským, byť ti příliš aktivně nepublikují), ať už s nimi souzníme, či nikoliv.

Něco jiného je, když vám čtenář hrozí zbitím nebo smrtí. Cítíte-li potřebu publikovat podobně agresivní komentáře, snažně Vás prosíme, odejděte. Nečtěte Liberecké Zprávy.

Liberecké Zprávy jsou soukromý projekt, jehož investory jsme pouze my dva, zakládající jednatelé a investoři: Jan Stránský a Tomáš Tesař.

Jsme zcela svobodní v tom, o čem a jak budeme psát. Naprosto se nebráníme věcné diskusi. Výhružky, vulgární urážky, propagaci nacismu, stalinistického komunismu a dalších, levicových i pravicových radikálních hnutí, však u nás nesneseme.
Svoboda, kterou všechna výše uvedená hnutí již ze své podstaty podkopávají, je pro nás klíčová.

Omlouváme se všem ostatním čtenářům (kterých je 99,9%), že museli strpět tento úvodník. I proto, že jste tento nepříjemný text dočetli až sem, si Vás mimořádně vážíme. A doufáme, že nám zůstanete věrní.

Jan Stránský
Tomáš Tesař
vydavatelé Libereckých Zpráv


Celkem
Sdílení