Liberec s Jabloncem mají sblížit nové byty pro 2000 lidí

Na místě dnes zasypané jámy přímo u nové silnice mezi Libercem a Jabloncem, kde měl původně vzniknout pavilon urgentní medicíny, vyrostou bytové domy. Konkrétně 850 bytů s veškerou občanskou vybaveností. Součástí nové čtvrti, kde budou žít zhruba dva tisíce lidí, by mohl být dětský snowpark nebo venkovní hřiště. Domy by měly být pěti či šestipatrové. Parkování bude pod zemí, případně v parkovacím domě. Do lokality bude jezdit standardní městská hromadná doprava.


„Chceme postavit zelené město. Celé je to uprostřed zeleně, obklopené lesy,“ říká Petr Syrovátko junior ze skupiny S group holding, do které patří i stavební firma Syner.  Právě Syner plánuje stovky bytů postavit, a to na území o rozloze 200 tisíc metrů čtverečních.

Byty by měly být cenově dostupné. „Cítím v Liberci enormní zájem lidí ze sídlišť postoupit někam jinam, do nového kvalitního bydlení. A toto bude šance i pro ně,“ věří Syrovátko.

Součástí plánu, který je na samém začátku, je kromě bytů, obchodů, restaurace a obecně občanské vybavenosti také nová sjezdovka vedená z kopce lesem za budovami.

Nová silnice, která vede nedaleko, bude oddělená valem. „Akusticky to bude zařízené tak, aby hluk ze silnice obyvatele nerušil, to je základ,“ míní Syrovátko.

Vedle komerčních bytů vzniknou na zelené louce rovněž byty městské. Podle primátorova náměstka Jiřího Šolce (Starostové) má Liberec na takzvané Nové Kunratické třetinu obrovského pozemku, na němž se má stavět. „Tyto pozemky jsou v územním plánu zařazeny jako zastavitelné a město má zájem na těchto pozemcích umístit bytové domy, ideálně právě v souladu celého území a dle promyšlené koncepce,“ potvrzuje Šolc.

„Kromě bytů také město požaduje dobré napojení okolí zejména pro nemotorovou dopravu, tedy pro pěší a cyklisty plus kvalitní zpracování veřejného prostoru. Je to běh na velmi dlouhou trať, územní studie je prvním krokem k budoucím stavbám, nicméně rád bych, aby za zhruba 5 let město mělo možnost zde postavit byty pro potřeby obyvatel Liberce, ať už stávajících či úplně nových. Tyto byty bychom rádi pronajímali a nebo postupovali cestou družstva, neplánujeme je postavit a jen prodat,“ dodal Šolc.

„Náš projekt je dalším krokem k přibližování a časem snad i propojování Liberce s Jabloncem nad Nisou. Kompletně postaveno bychom chtěli mít do deseti let,“ uzavírá Syrovátko.

Zdroj: Google

♥ Chci podpořit Liberecké Zprávy!
Bezpečné platby pro nás zajišťuje Gopay.cz

Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE