Michael Kocáb a jeho Vabank dnes večer u Fryče. Skladatel a hudebník představí novou knihu o listopadových událostech a odsunu sovětských vojsk

Nenechte si ujít autorský večer s Michaelem Kocábem, hudebním skladatelem, zpěvákem, aktivním občanem a bývalým politikem, který začíná dnes 12. 12. v 18 hodin v Knihkupectví a antikvariátu Fryč v Liberci.


Večer pořádáme m.j. u příležitosti 30 výročí listopadu 1989. Podtitul knihy Vabank, kterou dnes večer Michael Kocáb přijede do Liberec představit, totiž zní: 1989 - 1991 Sametová revoluce - Odsun sovětských vojsk.

Autobiografický text v této knize působí trochu jako politický thriller. Autor v něm popisuje, jak se situace v roce 1989 měnila den po dni, hodinu po hodině a ukazuje, že politika je tvůrčí a často i improvizační činnost, v níž občas není od věci brát na sebe drzou odpovědnost.

Foto: Archiv M. Kocába

V druhé části knihy pak vzpomíná m. j. na velký úkol, který si předsevzal. A sice prohlášení ostudné okupační smlouvy o dočasném pobytu za neplatnou od samého počátku, kdy až urychlený odsun sovětských vojsk z území bývalého Československa definitivně završil sametovou revoluci.

Více o akci se dočtete zde: https://www.facebook.com/knihyfryc/

Děkuji, hezké adventní dny přeji, Martin Fryč, knihkupec

Komerční obsah


Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE