Mincovna vyrazila Gottovi k osmdesátinám pamětní medaili. Zájem sběratelů je značný

K osmdesátinám Karla Gotta vydala jablonecká Česká mincovna postupně sérii tří pamětních medailí. Především o tu aktuální, která vyobrazuje Karla Gotta jako fenomén, je mezi lidmi velký zájem.


Česká mincovna nyní zakončila třídílnou minisérii ke zpěvákovým 80. narozeninám ražbou poslední medaile. Mnohonásobného Zlatého slavíka vyobrazila jako fenomén, muže, jenž se stal jednou z největších osobností české kulturní scény.

O chystané víkendové show Karla Gotta v Liberci čtěte zde

„Lidé si váží toho, že žijí v době takto významného umělce, a chtějí vlastnit něco, co jim bude tohoto skvostného zpěváka připomínat. Nakupují proto zlaté i stříbrné medaile s jeho podobiznou, které jsme k jeho narozeninám vyrazili. Vzhledem k omezenému počtu se jedná o unikátní produkty. Zlatých půluncových jsme pustili do prodeje pouhých pět set, stříbrných tisíc. Aktuálně nám zbývá už jen pár posledních kusů, zájem lidí je veliký,“ vysvětluje Jaroslav Černý z České mincovny.

Teď, s poslední ražbou, očekává mincovna další nápor. Medaile mají totiž také investiční potenciál. Zlatá půluncová číslovaná medaile Karel Gott Fenomén stojí 32 950 korun, stříbrná uncová pak 2980 korun. Mincovna má za to, že ceny drahých kovů porostou. „Vzhledem k tomu, že jsme medaile vyrazili v omezeném množství, očekáváme, že jejich cena v budoucnu vzroste. A to poměrně výrazně. Ještě větší hodnotu pak bude mít v případě, pokud ji bude mít sběratel jako součást kompletní třídílné sady,“ dodává Černý a připomíná dvě předchozí Gottovy medaile, na kterých je vyobrazen jako zpěvák a malíř.

♥ Chci podpořit Liberecké Zprávy!
Bezpečné platby pro nás zajišťuje Gopay.cz

Celkem
Sdílení