Minulé vedení Liberce se chlubilo cenou Přívětivý úřad. Nynější vláda tvrdí, že podvodem

Tři roky se Liberec, a především tehdejší primátor Tibor Batthyány, pyšnil oceněním Přívětivý úřad. Jenomže současné vedení města tvrdí, že neprávem a že Batthyányho lidé při soutěži podváděli. Cenu tak chce vrátit. Informoval o tom portál Náš Liberec.


Soutěž vyhlašuje podle Našeho Liberce ministerstvo vnitra. Úkolem je zjistit, nakolik jsou úřady „uživatelsky“ přívětivé a otevřené. Liberecký magistrát získal loni 1. místo v České republice a také 1. místo v Libereckém kraji.

Jenomže neprávem, jak zjistilo nové vedení města. Liberec podváděl a primátor Jaroslav Zámečník hodlá cenu vrátit.

„Liberec například  tvrdil, že má město účet na Twitteru a Google Plus, nic takového ale nemáme. Stejně tak nebyla pravda, že zveřejňujeme čísla mobilů našich zaměstnanců, že má město zpracovanou aktuální strategii úřadu, že se vydává ročenka města. Nefungovalo ani uvedené zasílání novinek z webu nebo hlášení závad přes mobilní aplikaci. Ta se zavedla až loni na konci léta. Stejně tak se nekonala žádná pravidelná setkání vedení města s občany,“ uvedl současný primátor Jaroslav Zámečník ze Starostů pro Liberecký kraj.

Zámečník míní, že má město jednat fair play a cenu vrátit. Verdikt měla vynést rada. Nakonec ale prozatím vzala věc pouze na vědomí. „Ministerstvo obeznámí se situací a necháme na ministerstvu, zda bude chtít ocenění vrátit nebo ne,“ řekl primátorův náměstek Jiří Šolc. Vnitra dalo najevo, že vrácení ceny nemá za nevyhnutelné.

Nejvíce cenu podle Našeho Liberce propagoval exprimátor Tibor Batthyány (zvolen a vyloučen z ANO). Loni, když byl ještě primátorem a Liberec získal cenu po třetí, na webu města uváděl: „Je to takový liberecký hattrick, řekl bych sportovním žargonem. Když jsme cenu získali v roce 2016 poprvé, byl jsem potěšen, podruhé v roce 2017 jsem byl nadšen a teď, prvenství v obou kategoriích, no, to už jsem pyšný.Toho vítězství si velice vážím a nepovažuji jej za žádnou marginálii, protože na rozdíl od mnoha jiných věcí je toto zásadní služba pro občany, kterou město zkrátka dělat má. A dvě prvenství a jedno druhé místo našeho úřadu v rámci České republiky za poslední tři roky svědčí o tom, že to děláme dobře. Jsem za to velice rád a chci poděkovat všem kolegům a zaměstnancům, kteří k tomu svou každodenní prací přispěli.“

K tématu čtěte také glosu Bezcenná cena.

(LZ)


Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE