Mladý Liberečan píše písně pro Lenny, Kryštof, Kazmu i Mirai, pronikl do prestižního žebříčku

Do prestižního žebříčku 30 pod 30, který sestavuje byznysový magazín Forbes, letos pronikl i mladík z Liberce. Muž, který píše skladby pro Lenny i Kryštof a sbírá na youtube desítky milionů zhlédnutí.


Šestadvacetiletý Ondřej Fiedler se Forbesu představil takto: „Jsem hudební producent, umělec, songwriter a muzikant.“

Žebříček 30 pod 30 představuje nejtalentovanější mladé Čechy. O Fiedlerovi píše: „Kluk z Liberce, který rýsoval na střední škole mosty, osvěžil český pop a je čím dál žádanějším hudebním producentem a songwriterem u nás. Stojí za hudbou úspěšné zpěvačky Lenny a kapel Kryštof či Mirai, se kterými dodělává nové album. Řada jeho songů posbírala v uplynulých letech hudební ceny Anděl. Loni Ondřej stvořil pro showmana Kazmu populární píseň Cizí zeď. Její klip měl týden od vydání skoro dva miliony zhlédnutí.“

Skladby, jež Fiedler produkoval, mají podle Forbesu na YouTube přes 111 milionů zhlédnutí a jeho písničky jsou stálice v českých rádiích. „Dlouho jsem dělal hudbu úplně zadarmo,“ řekl magazínu. Před pár lety začínal v Praze tak, že spal na zemi v bytě u kamaráda, hrál na ulicích a po večerech zkoušel produkovat písničky. Dnes už ho hudba velmi slušně živí.

(LZ) 


Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE