Na festival se chystá nejen Karel Gott a Europe, ale i policie

Rekordní ročník očekávají pořadatelé libereckého hudebního festivalu Benátská!. Desítky tisíc diváků má přilákat například Karel Gott nebo zahraniční headliner, švédská skupina Europe. Na největší severočeský festival, který se uskuteční o víkendu, se proto intenzivně chystá i policie.


Hlavní zahraniční hvězdou jsou švédští Europe. Foto: europetheband.com

„Po čtyři dny bude hostit areál ve Vesci velké množství návštěvníků z Čech i ze zahraničí. Krajské ředitelství policie Libereckého kraje proto přijalo bezpečnostní opatření, jehož cílem je zajištění klidného průběhu celé akce,“ uvedl policejní mluvčí Vojtěch Robovský.

Festival vloni oznámil rekordní návštěvnost a letos má ambici čísla překonat.„Předprodeje na letošní ročník jsou opět vyšší. Potvrzuje to, že se festival v libereckém areálu natrvalo zabydlel. Návštěvností se již vyrovnáváme s nejlepšími lety festivalu před celosvětovou krizí. Jsme rádi, že nám návštěvníci přibývají a to napříč věkovým spektrem,“ řekl Libereckým Zprávám spolumajitel festivalu Pavel Mikez.

Policie chce zajistit nejen pořádek a bezpečí pro posluchače, ale také plynulou dopravu. „Policisté budou pochopitelně působit také v rámci prevence drobné kriminality, především proti kapesním krádežím či v oblasti požívání omamných a psychotropních látek u řidičů dopravních prostředků. Nedílnou součástí bude také prevence krádeží vozidel a věcí z nich,“ dodal policista Robovský,

Rozhovor s jedním z pořadatelů festivalu čtěte zde

Policisté využijí monitorovací vůz a velitelsko-štábní mobilní pracoviště. Zapojí se složky pořádkové, dopravní i cizinecké policie, ale také kriminalisté, kynologové či policisté anti konfliktního týmu.

„Upozorňujme majitele automobilů, aby své osobní věci neponechávali ve svých zaparkovaných vozech či ve stanech ve stanovém kempu. Zabezpečte si svá vozidla a cenné věci neponechávejte bez dozoru,“ dodal Robovský.

Řidiče podle něj navíc čeká bezpočet dopravních kontrol a diváky policie podrobí zvýšenému množství prohlídek.

Festival Benátská s Impulsem

Kromě dvou jasných headlinerů, české popstar Karla Gotta a švédské rockové legendy skupiny Europe, se na třech pódiích postupně vystřídá řada předních domácích interpretů.

Vedle skupin Chinaski, Walda Gang, YoYo band, České srdce, Alkehol, Doctor P.P., Těla, Brutus, Harlej, No Name, Root, Poetika, Vítkovo kvarteto, to budou například Peter Nagy, Petr Kolář, Prago Union, Richard Müller, Marek Ztracený, Ivo Jahelka, Jaroslav Uhlíř nebo liberečtí Lipo a Paulie Garand, ale i řada dalších.

Festival se koná 25.7 - 28.7. v areálu Vesec u Liberec

♥ Chci podpořit Liberecké Zprávy!
Bezpečné platby pro nás zajišťuje Gopay.cz

Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE