Na Jablonecku policisté v noci ukončili nenahlášenou technoparty

Několik desítek lidí se v noci na dnešek sjelo do lesa poblíž pily u Jenišovic na Jablonecku na nepovolenou a neohlášenou technoparty. Hlasitě tam hrály tři sound systémy. Akce skončila ještě v noci po příjezdu policie. Organizátorovi a řidičům aut, kteří parkovali v lese, hrozí pokuta ve správním řízení.


Oznámení o hlasité hudbě policie dostala dnes kolem 0:30. „Po příjezdu hlídek na místo, se v lesním prostoru nacházelo na tři desítky osob, více jak desítka vozidel a asi tři sound systémy, ze kterých vycházela techno hudba," sdělila policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová.

Akce se konala bez povolení na pozemku státního podniku Lesy ČR. „Jeho zástupci nám sdělili, že s konáním akce nedali souhlas," uvedla policejní mluvčí.

Někteří účastníci akce podle ní odjeli už v noci, ostatní dnes ráno a dopoledne, protože v noci byli pod vlivem alkoholu. „V tuto chvíli by se již na místě neměl nikdo z účastníků akce nacházet. Policisté včetně kriminalistů situaci i nadále monitorují," dodala Šrýtrová.

V regionu se největší akce tohoto typu konala před rokem v Liberci. Na přelomu dubna a května se Czarotek Free Party zúčastnilo asi 7000 lidí. Pět dní obtěžovala hlukem široké okolí. Na jednom profilu sociální sítě Facebook se nedávno objevila zpráva o přípravě dalšího ročníku, zájem projevilo asi 12 000 lidí. Podle zjištění policistů ale nešlo o pravdivou informaci. Sdělil jim to autor tohoto příspěvku na sociální síti.


Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE