Na Jizerce dnes naměřili minus 25 stupňů

V Libereckém kraji dnes ráno silně mrzne. Na Jizerce v Jizerských horách spadly ráno teploměry dokonce pod minus 25 stupňů Celsia. Mrzne ale v celém kraji, navíc se objevují mlhy, které mohou na vozovkách namrzat. Silničáři proto doporučují zvýšenou opatrnost, při tak velkých mrazech ztrácí totiž sůl na silnicích účinnost.


Hlavní tahy jsou většinou jen holé a vymrzlé, na silnicích nižších tříd, hlavně v horách leží zledovatělá vrstva ujetého sněhu. Pro kamiony nad šest tun zůstává uzavřená silnice třetí třídy z Mníšku na Liberecku přes Oldřichovské sedlo na Raspenavu. Silnice se v zimě nesolí a nákladní auta mívají na ujetém sněhu problémy, bezpečnější je pro ně v zimě alternativní trasa po silnici 13, která se udržuje chemicky.

Teploty v kraji se dnes ráno pohybují od minus sedmi do minus 13 stupňů, většinou je polojasno nebo skoro jasno. Fouká jen slabý vítr. Mrazivé počasí vydrží vydrží po celý den, i když místy by se teploty mohly dostat k nule. Mírně nepříznivé budou rozptylové podmínky, a tak se může hlavně v údolích hůř dýchat.


Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE