Na libereckých parkovištích budou nabíječky pro elektromobily

Na devíti libereckých parkovištích se objeví dobíjecí stanice pro čím dál populárnější elektromobily. Půjde především o turisticky atraktivní místa. Dobíjet svá elektroauta tam řidiči budou moci ještě letos.

„Radní schválili spolupráci se společností ČEZ na pořízení devíti dobíjecích stanic pro elektromobily, a to na parkovacích plochách ve vlastnictví města. Projekt je výlučnou investiční akcí společnosti ČEZ, a nepočítá se tak s finanční spoluúčastí města. To se projektu účastní jako vlastník parkovacích ploch,“ vysvětlil primátorův náměstek Jiří Šolc (SLK).

Podle mluvčí magistrátu Jany Kodymové bylo devět míst bylo vybráno s ohledem na turistickou atraktivitu cíle. „Jde tedy o ulici Alšovu u v blízkosti ZOO, ulici Frýdlantskou, Revoluční, Sokolovské náměstí, Tržní náměstí, ulici Vaňurovu, Vítěznou, dále U Krematoria a také ulici K Sportovnímu areálu ve Vesci,“ vypočítala. Dobíjecí stanice se na pakovištích objeví ještě letos.

Jak už před časem Liberecké Zprávy informovaly, na módní vlnu naskočilo i samoté město a začalo pořizovat elektromobily. Cena jednoho malého VW elektromobilu je 576 tisíc. „Výše podpory od Státního fondu životního prostředí České republiky na jeden osobní elektromobil činí 220 tisíc,“ oznámila liberecká radnice.  Cílem je snížení negativních vlivů dopravy na zdraví obyvatel a životní prostředí pomocí alternativního způsobu dopravy.


Celkem
Sdílení

0 komentářů

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označeny *

*
*

.