Na mimořádně úspěšnou televizní sérii Marie Terezie naváží v liberecké knihovně

V době, kdy Česká televize vysílá mimořádně úspěšnou minisérii Marie Terezie, se mohou zájemci o život výjimečné panovnice dozvědět více v liberecké knihovně.


Foto: Česká televize

„V úterý 7. 1. v 18 hodin se uskuteční již dříve avízovaná přednáška Marie Terezie - Jejímu veličenstvu s díky. MUDr. Petr Minařík, lékař se zájmem o historii představí Habsburky jako živoucí a neustále inspirující rodinu, která věděla, že vládnout znamená především pečovat,“ uvedla Kateřina Šídlofová z Krajské vědecké knihovny v Liberci.

Liberečané se tak mohou dozvědět více o ženě, jejímuž mládí je věnován seriál, který aktuálně běží na obrazovkách. Nyní už čtyřdílná série je koprodukcí veřejnoprávních televizí čtyř zemí - České televize, rakouské ORF, slovenské RTVS a maďarské MTVA - jejichž území bylo kdysi částí habsburské monarchie. Série je natočená podle scénáře Mirky Zlatníkové, mezinárodní herecké obsazení režíroval rumunský režisér Robert Dornhelm.

Nejprve vznikl film o dvou dílech Marie Terezie. Česká televize jej za velkého zájmu publika vysílala před dvěma lety. Snímek o mládí ženy, jež žila v letech 1717 až 1780, sledovaly dva miliony lidí.

Druhá část aktuální minisérie skončila korunovací rakouské arcivévodkyně Marie Terezie uherskou královnou 25. června 1741. Úvod třetího dílu se věnuje mateřským povinnostem a radostí nad následníkem trůnu Josefem. Současně začíná válka se sousedními zeměmi o rakouské dědictví

Čtvrtou část odvysílá ČT1 v neděli 5. ledna.

Již o dva dny později, v úterý 7. ledna, se mohou zájemci o historii dozvědět o Marii Terezii více v liberecké knihovně.

♥ Chci podpořit Liberecké Zprávy!
Bezpečné platby pro nás zajišťuje Gopay.cz

Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE