Návštěvnost hor v Libereckém kraji byla o víkendu průměrná. Provozovatelé nyní sází na jarní prázdniny

Lyžařská střediska v Libereckém kraji zaznamenala během soboty a neděle průměrnou návštěvnost. Byla tak nižší než v předchozích slunečných víkendech. Sněhové podmínky jsou sice stále dobré, ale pošmourné počasí na svahy nelákalo, zjistila dnes ČTK od provozovatelů skiareálů.


V největším zimním středisku v Rokytnici nad Jizerou v Krkonoších se fronty netvořily. „V sobotu jsme měli výpadek lanovky na Lysou horu, protože bylo namrzlo a lanovka nejela, pátek propršel a lidem se pak v sobotu na hory asi ani moc nechtělo. Průměr je i za neděli,“ řekla ČTK pracovnice infocentra.

Méně lidí než o předchozích víkendech přijelo také do Harrachova. „Teploty jsou nad nulou, je to takové šedivé, takže se na svah nikomu moc nechce,“ řekl ČTK náčelník lanovky - Martin Nedvěd. Podmínky jsou podle něj stále dobré, na sjezdovkách leží zhruba metr sněhu.

Průměrnou návštěvnost zaznamenali také na Ještědu. „V pátek pršelo, v sobotu byla ráno mlha, pak zataženo. Takové počasí vydrželo celý víkend, takže lidí přijelo méně, než doposud o víkendech jezdilo," uvedla za skiareál Renata Balašová.

V okresech Liberec, Česká Lípa a Jablonec nad Nisou nyní začaly jarní prázdniny, návštěvnost by tak mohla podle Balašové na Ještědu vrůst přes týden. „Stále máme devět kilometrů sjezdovek v provozu, na sjezdovkách je dostatek sněhu, proto věříme, že kdo zůstává na prázdniny doma, vyrazí k nám,“ řekla.

Menší návštěvnost zaznamenala i další střediska v Libereckém kraji, provozovatelé se shodli na tom, že se na tom podepsalo hlavně počasí. Podmínky jsou všude stále dobré.


Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE