Nečesaný: Kauza byla vykonstruovaná, ani na okamžik jsem nezapochyboval o výsledku soudu

Liberecké Zprávy hovořily s dnes osvobozeným bývalým ředitelem liberecké krajské nemocnice Luďkem Nečesaným. Podle obžaloby přijal úplatky ve výši třiadvaceti milionů. „Kauza byla kompletně vykonstruovaná. Cílem bylo mě dehonestovat a poškodit. Nyní se budu plně věnovat případu svého syna, kde došlo k justičnímu zvěrstvu, a my budeme chtít odškodné,“ řekl Nečesaný Libereckým Zprávám.


Nečesaného syn Lukáš byl roky souzen jako podezřelý z pokusu o vraždu kadeřnice v Hořicích. Nakonec byl definitivně zproštěn. „Slíbil jsem rodině, že udělám vše pro to, aby bylo v Lukášově kauze učiněno spravedlnosti skutečně zadost. Půjdu do toho opravdu po hlavě,“ dodal Nečesaný.

Nastínil tak své hlavní plány pro příští měsíce. V liberecké nemocnici, kde působil i poté, co již nebyl generálním ředitelem, skončil k 30. červnu. „Ano, mělo to souvislost s dnešním soudem. Věděl jsem, že jde proces do finále, nechtěl jsem nemocnici škodit, stačí, že tahali kanály mě. Ale nenechte se mýlit. Věc bude patrně dál pokračovat,“ naráží Nečesaný na fakt, že rozsudek není pravomocný. Státní zástupce si podal odvolání. „U soudu byl dnes náhradní státní zástupce, který byl extrémně namotivovaný k tomu, aby kauza dál pokračovala,“ dodal Nečesaný.

Článek o dnešním rozsudku a celé kauze čtěte zde

Počátky případu vidí Nečesaný v roce 2010. „Tenkrát jsem odešel z nemocnice poté, co jsem odmítl poslouchat tehdejší politickou reprezentaci, která se snažila o kroky, které by byly nemocnici jednoznačně ke škodě. V tu chvíli na mě začaly padat desítky trestních oznámení, například kvůli údajnému předraženému nákupu přístrojů. Všechna oznámení byla odložena,“ tvrdí Nečesaný.

„Půjdu proti justičnímu zvěrstvu“

Fakt, že byl o pět let později protikorupční policií obviněn kromě jiného kvůli údajnému předražení dvou zakázek na vybavení kardiocentra a traumacentra liberecké nemocnice, dává do souvislosti s kauzou svého syna. Jeho vlastní stíhání jej mělo podle jeho slov oslabit. „Navíc šlo o zcela absurdní oznámení jistého účetního, který do věcí, o něž se jedná, vůbec nemohl vidět. Dnes dělá, mimochodem, ještěrkáře v Hrádku,“ doplnil Nečesaný.

Je podle něj předčasné hovořit o tom, zda bude i ve své kauze požadovat odškodnění. „Proces ještě evidentně nekončí. Dnešní rozsudek jsem ale očekával, jak jsem už říkal, ani na chvíli jsem nepochyboval, že by mohl být jiný. Teď se budu plně soustředit na očištění syna, dáváme do kupy potřebné dokumenty. Je nutné nenechat justiční zvěrstvo jen tak nechat být,“ míní.

O návratu do zdravotnictví proto prozatím neuvažuje. „Ale jednou určitě. Ve zdravotnictví chci zůstat,“ uzavírá.

♥ Chci podpořit Liberecké Zprávy!
Bezpečné platby pro nás zajišťuje Gopay.cz

Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE