Nedodržování jízdních řádů. Liberecký kraj vyměřil Arrivě za problémy vlaků pokutu 815 000 korun

Pokutu 815 000 korun vyměřil Liberecký kraj společnosti Arriva za problémy v železniční dopravě. Důvodem je nedodržení smlouvy, zejména nedodržování jízdních řádů. Firma ale měla problém i s nefunkčním odbavovacím systémem, informační systém ve vlacích byl ještě na začátku ledna v němčině. Uvedl to náměstek hejtmana pro dopravu Jan Sviták (Starostové pro Liberecký kraj).


Foto: Liberecký kraj

Vyměřená sankce se týká jen období od 15. prosince do konce loňského roku. Nemusí být konečná, některé problémy přetrvávaly i na počátku letošního roku. „Vlaky už mají informační systém v češtině, firma ale stále nemá nový odbavovací systém," řekl Sviták.

Arriva v Libereckém kraji od poloviny prosince zajišťuje rychlíkové spoje z Tanvaldu na Prahu a z Nového Boru na Kolín, které objednává ministerstvo dopravy. Zajišťuje i regionální vlaky z Liberce přes Turnov a Starou Paku do Lomnice nad Popelkou a mezi Tanvaldem a Železným Brodem.

Problémy byly zpočátku s velkým zpožďováním spojů, které se ale postupně zlepšilo. Podle informací společnosti Korid LK, jež dopravu v kraji koordinuje, jezdilo už na počátku roku 90 procent vlaků na čas a průměrné zpoždění bylo pod dvěma minutami.


Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE