Nezaměstnanost v Libereckém kraji v září klesla, ubylo 228 lidí bez práce

Nezaměstnaných v Libereckém kraji dál ubývá. V září klesla nezaměstnanost o desetinu procentního bodu na 2,7 procenta. Podle údajů, které dnes zveřejnil Úřad práce ČR, hledalo na konci měsíce v kraji práci 8788 lidí, o 228 méně než v srpnu. Před rokem zůstala nezaměstnanost v září na srpnové úrovni 3,1 procenta, bez práce bylo tehdy v kraji 9874 lidí, což bylo o 103 méně než v srpnu.


„Nezaměstnanost v září stagnovala, ale absolutní počet uchazečů o zaměstnání klesl. Meziměsíčně klesl počet volných pracovních míst. Firmy už naplno rozjely svou činnost a přijímají další nové zaměstnance. Zájem z jejich strany je především o technické profese nejen na dělnických, ale i vyšších pozicích," shrnula vývoj na trhu práce generální ředitelka ÚP ČR Kateřina Sadílková.

Volných míst je víc než lidí, kteří práci hledají. To platí i v Libereckém kraji, i tam ale volných míst v září ubylo. Úřady jich nabízely 11 499, o 228 méně než v srpnu. Na jedno místo připadalo v kraji 0,8 uchazeče. Nejmenší nabídka práce je na Jablonecku.


Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE